Reklama

Jaroslav Klein na jiné cestě

Některé články se píšou strašně těžce. Zvlášť ty, které plní roli jakéhosi nekrologu. A o to horší to je, když jde o vzpomínku na člověka, který odešel v plném rozkvětu sil, v nejlepší fyzické formě, ve chvíli, kdy prožíval jedno ze svých nejúspěšnějších období. Mlád 58 let...

Náhlý odchod Jaroslava Kleina, lounského a muzikálového barda, jsme nikdo nepochopili. Byl štíhlý, plný elánu, pozitivní energie. Ke zpívání a textaření si přidal ještě produkování. Především jeho dítětem je totiž chystaná hudební komedie Svatba (ne)bude. Jarda se dočkal předpremiéry ve svých Lounech letos na jaře, u podzimní premiéry už bohužel bude chybět. Ač nastudoval dvě role v tomhle projektu kamarádů z Dětí Ráje a Kapky medu pro Verunku, napsal texty písní a stal se producentem díla, rozhodně to neznamená, že Svatba (ne)bude nebude. Jisté je, že bude a bude první z vícero očekávaných důstojných vzpomínek na svého duchovního otce.

»Skvělý kamarád, výborný zpěvák, člověk, který si umí udělat srandu sám ze sebe a jinou legraci nezkazí, hráč na trubku a lesnici, producent a nenapravitelný snílek. Samozřejmě také muzikálový herec, který se z menších rolí v muzikálu Jesus Christ Superstar a Děti Ráje vyzpíval až na roli hlavní - samotného Giacoma Girolama Casanovu de Seingalt v muzikálu (Zdeňka Bartáka a Petra Markova) Casanova. Také showman, kterého jsme mohli vidět v letošní druhé řadě Hlasu ČeskoSlovenska, kde se snažil 'přezpívat' svou dceru Evu.« Takhle přehledně, vyčerpávajícím způsobem vzpomněl na Jaroslava Kleina na svém serveru www.musicalnet.cz muzikálový fotograf a novinář Michal Škvor. »Bohužel, vše již musím říkat v čase minulém. BYL. Jarda Klein nás navždy opustil. Beze srandy, potichu. Stalo se tak náhle 24. srpna, v neděli ráno,« sečetl krutá fakta Michal. Snad jen doplníme, že Jaroslav byl i velkým cestovatelem, když se dvakrát plavil na zaoceánské lodi, jednou se svým projektem Funny Orchestra.

Jeho třetí plavba už skončí v jiné dimenzi, přesto tu zůstává s námi, shodují se ti, kteří ho měli rádi. Poslední rozloučení se konalo ve čtvrtek ve smuteční síni v Lounech a dorazilo na ně nejen půl města, ale mnoho přátel a kolegů od divadla a z hudebních kruhů.

»Já vím, že nebude snadné všem říct, že opona spadne«, zazpíval si nedávno Jarda v písni Bouře se svou dcerou, zpěvačkou a učitelkou Evou Kleinovou. A právě Eva nám prozradila jeho krédo, kterým děkoval všem svým příznivcům: »Šel jsem svou cestou a jsem vděčný, že jste šli se mnou!« Rádi, mistře! Půjdeme dál...

Roman JANOUCH
FOTO - Michal ŠKVOR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 42 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama