Jihlavané do práce ZDARMA

Nedávno provedený průzkum potvrdil, že lidé do práce jezdí radši zdarma, než aby platili předražené jízdné. Ovšem zamysleme se nad tím, kdo tu je pro koho. Město pro lidi nebo naopak? Pokud má mít město spokojené obyvatele, mělo by pro ně i něco udělat. Proč mají lidé v dnešní době, kdy je bída a peníze má málokdo, a když už nějaké má, tak si za ně nepořídí žádný přepych, platit předraženou dopravu? Nechme lidi se radši bavit a peníze utratit za lepší věci! Například za návštěvu pěkné jihlavské zoo, muzea, divadla nebo kina. Doprava zdarma může například přilákat i nové tváře, které přijedou za zábavou.

Umožněme tedy občanům cestovat v MHD zdarma. Funguje to v sedmnácti městech Evropské unie, a dokonce i ve dvou městech ČR (Třeboň, Frýdek-Místek), tak proč si »nerozmazlovat« i jihlavské občany a zároveň tak chránit přírodu od škodlivých výparů z aut či Jihlavu od přeplněných a »díky« tomu i dříve rozbitých silnic? Pokusme se o cestování zdarma. Místo hádání o věcech, které nejdou změnit, nebo jsou nesmyslné či málo využitelné, udělejme něco, co bude sloužit všem. Nebojme se, má to smysl.

Pavel František DANĚK, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Jihlavy


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 14 hlasů.

Pavel František DANĚK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.