Koncert pro Helenku

Tóny oblíbených hudebníků umocnily závěrečnou část volební kampaně Heleny Sýkorové (KSČM) do Senátu v brněnském volebním obvodu č. 60. V pátečním podvečeru se na pódiu vystřídala více než desítka umělců několika národností. Spíš než mítink připomínala akce hudební klub.

Get Adobe Flash player

Hlavní hvězdou večera byl Josef Bouda a jeho skupina Karel Gott revival Morava (na snímku). »Umělci jsou spojováni s podporou pravicových kandidátů. Svým vystoupením jsem chtěl ukázat, že existují i umělci, kteří podporují levici,« řekl frontman skupiny. Také folková zpěvačka Adriana Lehutová přišla podpořit přímo kandidátku: »Vážím si dosavadní práce Heleny Sýkorové. Chtěla bych, aby se Brňané dozvěděli, že v ní mají možnost volit skutečnou alternativu k současnému fungování magistrátu.«

Posluchačům zahráli i Radek Werner, písničkář Radovan Rybák, a také zahraniční umělci, kteří se přistěhovali do Brna, Natalie Ivanová a Felix Cassa, ruská básnířka Ljubov Vondroušková a další rodáci z Kuby, Ruska i Běloruska.

Atrium Staré radnice zaplnili převážně mladší lidé, kteří mezi vystoupeními pronesli slova podpory. Šestadvacetiletý Emil Pernica, předseda komunistů okresu Blansko, má o nejlepší příští primátorce jasno: »Mnoho mých vrstevníku nejde volit, protože si myslí, že jsou všichni kandidáti stejní. Mě Helena přesvědčila, že nemá jen hesla, ale skutečnou vizi, jak změnit Brno k lepšímu.«

Ze tříhodinového koncertu se spokojení účastnici rozcházeli až po osmé hodině.

(vž)
FOTO - Václav ŽALUD

Audio: Helena Sýkorová, Josef Bouda.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 21 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.