Vždy na straně občanů města

Jako zastupitelé zvolení za KSČM jsme v samosprávných orgánech města Hradec Králové stáli vždy důsledně na straně občanů. Vnímali jsme jejich oprávněné požadavky a snažili se silou svých mandátů prosadit to, aby hlas občanů města byl na radnici mnohem více slyšen. A to od prvního jednání zastupitelstva až po to poslední.

Na prvním pracovním jednání se nám podařilo prosadit zamítnutí návrhu na zdražení poplatku za svoz odpadu pro seniory města. Pomohli jsme prosadit otevřené veřejné projednávání petic občanů města na jednáních zastupitelstva. Přitom jsme stáli na straně občanů vždy, když byly jejich požadavky oprávněné. Zastali jsme se např. obyvatel Pouchovské ulice ve věci rekonstrukce chodníků, obyvatel Kuklen při snaze omezit nárůst dopravy, pomohli nejen nájemníkům obecních bytů na Gočárově třídě k nastavení rozumných smluv o odkoupení jejich bytů, vyjadřovali se k redukci autobusových linek loni v létě. Pomohli jsme i tímto krokem zvýšit vážnost komisí místní samosprávy.

Snažili jsme se bránit neúčelnému hospodaření s majetkem města a čelit tlaku developerů ke stavbám na orných půdách. Aktivně jsme při přípravě nového územního plánu hájili symetrii v rozvoji města a zásadu, že by nejdříve měly být zastavěny prázdné a poloprázdné tovární areály.

Většina zastupitelů odmítala svoji odpovědnost za špatná rozhodnutí, podali jsme několik podnětů Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže i trestních oznámení, která se ukázala jako opodstatněná. A na posledním jednání většina zastupitelů rozhodla o tom, že se město připojí se žalobou na bývalého náměstka primátora Josefa Malíře (VPM) a bude požadovat náhradu škody ve výši desítek milionů.

Pomohli jsme změnit »Radnici« na ryze informační zpravodaj pro občany, dosáhli jsme toho, že i názory opozičních zastupitelů mají své místo v informačních kanálech města – Zastupitelské fórum a Komentáře zastupitelů na webu města.

Taťána LANKAŠOVÁ (KSČM), kandidátka do Zastupitelstva města Hradce Králové


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

Taťána LANKAŠOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.