Stačí jen otevřít oči

Podívám-li se jako občan na nabídku a fungování sociálních služeb v Trutnově, nemohu být příliš spokojená.

Například denní stacionář pro postižené děti i dospělé... Má umožnit rodinným příslušníkům alespoň část dne se věnovat svým aktivitám, případně docházet do zaměstnání. Jenže otevírací doba příliš nenahrává možnosti uplatnit se řádně na trhu práce. Totéž platí o mateřských školkách. Chybí soulad provozní doby s potřebami pracujících rodičů. O jeslích, kde je kapacita dlouhodobě nedostatečná, ani nehovořím. Chybí také větší podpora aktivizačních služeb pro seniory.

Zcela postrádám startovací byty pro mladé lidi nebo pro ty, kteří znovu začínají. O něčem takovém dlouholetá koalice v čela s ODS ani nepřemýšlela. Město ještě stále vlastní část bytů. Místo pronajímání nejvyšší nabídce by bylo vhodné vyčlenit část bytového fondu za regulované, pevně dané nájemné právě pro startovací bydlení. Pomoci mladým lidem nebo občanům v tíživé životní situaci. Podat jim pomocnou ruku. Startovací bydlení je i jedním ze základních bodů volebního programu KSČM Trutnov.

Jako zastupitelka bych se, kromě výše uvedených sociálních témat, ráda zaměřila na otázky ekonomiky. Věřím, že podaří-li se nám prosadit další bod našeho programu, kterým je efektivní a transparentní hospodaření s prostředky města a přehodnocení všech současných výdajů, najdou se jistě i finanční zdroje na otázky sociální.

Se znalostí poměrů na trutnovské radnici si dovolím tvrdit, že tam chybí zájem a obyčejný lidský přístup. Někdy stačí jen otevřít oči, vnímat, co naše spoluobčany trápí a co by jim usnadnilo život. Ale něco takového asi nemohu očekávat zejména od zastupitelů ODS, kteří dosud vždy obsadili drtivou většinu míst v zastupitelstvu.

Bude však jen na voličích, zda dají přednost změně, nebo jim znovu postačí líbivé heslo ODS: Máme rádi Trutnov. Já ho mám ráda také, ale přeji si, aby byl více sociální a přívětivý pro každého.

Iva ŘEZNÍČKOVÁ (nestr.), druhá na kandidátce


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 14 hlasů.

Iva ŘEZNÍČKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.