Chomutov. FOTO - Haló noviny/Jiří ZIKMUND
Regiony zleva

Naděje umírá poslední

Právě končící volební období bylo z pohledu spolupráce a komunikace velmi zvláštní. Po volbách v roce 2010 vypadala situace velmi nadějně a chvíli se zdálo, že bude možné v Chomutově dělat politiku »jinak«. Bohužel se nechali dva zastupitelé »koupit« a přidali se k nově vznikající koalici ODS, TOP 09 a ČSSD. Naděje ovšem umírá poslední a počty tomu i nasvědčovaly. Koalice měla 18 zastupitelů a opozice 17. Opozice tedy byla početně velmi silná a situace nebyla beznadějná.

Jaroslav Komínek

S postupem času se však ukázalo, že koalice je daleko semknutější a disciplinovanější a dá se s ní komunikovat lépe, než s opozicí. Navrhli jsme všem stranám, které zůstaly v opozici, spolupráci a koordinaci našich postupů. Přece jen je lepší dávat návrhy společně, než aby každá z opozičních stran si »jela« vlastní cestou. Naše výzva zůstala ovšem nevyslyšena a popravdě - i kdybychom se sebevíce domlouvali, tak účast ostatních opozičních stran na jednání zastupitelstev nebyla dostatečná.

My jsme se na jednání připravovali velmi důsledně a zodpovědně. Pravidelně jsme se scházeli a každý ze zastupitelů či zástupců v komisích a výborech si ve své kompetenci a odbornosti prostudoval předložené body programu zastupitelstva. Pokud jsme měli ke konkrétnímu usnesení výhradu, připravili jsme písemně vlastní návrh usnesení, který jsme následně i v zastupitelstvu předložili. Ovšem než byly materiály do programu zastupitelstva zařazeny, připomínkovali jsme je v komisích rady a výborech zastupitelstva. Tím se nám dařilo již v přípravě materiálů prosazovat naše myšlenky, nemuseli jsme k nim vystupovat již při samotném jednání zastupitelstva. Přesto naše vystoupení v orgánech města byla velmi častá, ovšem věcná a konstruktivní.

Nestačí jen kritizovat a zesměšňovat

V nadcházejícím období budeme stále trvat na poměrném zastoupení všech zvolených subjektů nejen v radě, ale také ve společnostech, ve kterých má město podíl. Za dění ve městě musí zodpovídat všichni zvolení zastupitelé. Diskuze k problémům a dění v Chomutově musí probíhat napříč všemi stranami a každá ze zvolených stran musí mít přímý podíl na rozhodování ve městě. Je pro nás nepřijatelné vystupování »silné« opozice tím způsobem, že pouze nabourává připravené materiály a vše kritizuje či zesměšňuje, a přitom s vlastním návrhem nepřijde. Na tento způsob řízení našeho města, které není zdaleka bez problémů, není prostor a ani čas.

V novém období budu trvat na zařazení MHD do integrovaného dopravního systému Ústeckého kraje. To umožní cestování našim občanům na jednu jedinou jízdenku, bez nutnosti přemýšlení nad tím, s jakým dopravcem zrovna cestuji. Politická reprezentace města by měla svým občanům - cestujícím, nabídnout co nejlepší a nejpohodlnější cestování hromadnou dopravou s komfortním přestupem za minimum peněz. S tím souvisí i ukončení nájemní smlouvy na autobusové nádraží. O toto by se mělo v budoucnosti starat výhradně město a měli bychom vybudovat příjemný a pohodlný přestupní terminál 21. století využívaný všemi dopravci, kteří do města přijíždějí. To se samozřejmě neobejde bez revize linek MHD.

Současný stav, kdy například o víkendu nemá cestující hodinu žádné spojení, a potom jedou dva autobusy bezprostředně za sebou, je neakceptovatelný. Dále si myslím, že by senioři a dárci krve - ržitelé plaket Dr. Jánského měli mít nárok na cestování MHD zdarma.

Přeji Vám šťastnou ruku a nám lepší spolupráci se všemi, koho zvolíte. Máme jeden nerozdělený Chomutov, mějme i jedno zastupitelstvo.

Jaroslav KOMÍNEK, druhý na kandidátce, předseda OV KSČM Chomutov


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 13 hlasů.

Jaroslav KOMÍNEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.