Z regionů

Rozšiřme mateřinky v Náchodě

Desítky tisíc rodičů nemají šanci umístit své ratolesti do mateřské školy vzhledem k neustále přeplněným kapacitám. Tato nouze o školky, podle odborníků, snižuje porodnost v České republice. Dále je třeba zmínit vysoce negativní dopad na pracovní uplatnění a profesní růst žen, které jsou matkami.

Nechci malovat čerta na zeď, ale statistiky jsou zcela neúprosné a křivka, k naší smůle, stále stoupá do nebeských výšin. Uvědomme si, že ve školním roce 2010-2011 nebylo v celé České republice akceptováno na čtyřicet tisíc dětí. O rok později už více než padesát tisíc. Tento neblahý trend pokračuje i v současné době.

Je pro nás naprosto nezbytný rozvoj nejen mateřských, ale i základních škol v Náchodě, a to především sledováním demografického vývoje a následných realizací vhodných opatření, které navrhuji níže. Mojí snahou je vybudovat podmínky pro kvalitní vzdělání našich dětí v Náchodě.

Mobilní školky jsou pohodlným řešením pro obce či města, které momentálně procházejí etapou boomu, ale předpokládají, že se za pár let situace změní. Školka se pak jednoduše přemístí na místo, kde bude dětí naopak dostatek. Montáž této školky trvá zhruba dva měsíce a na rozdíl od klasických zděných budov je až několikrát lacinější. 

Zájem o mobilní školky postupně roste, proto bych se rád zasadil o prosazení tohoto řešení v Náchodě, kde kapacity už nestačí a je nutné přiložit ruku k dílu.

Pavel JANEČEK, kandidát KSČM do Zastupitelstva města Náchoda


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 8 hlasů.

Pavel JANEČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.