Panelisti konference, zleva: Robert Vinogradov, Jan Korál, Eva Novotná, Milan Neubert a Lenka Procházková.

Jsme svědky selhávání špiček společnosti

Pražský Majdan a čeští antifašisté, tak se jmenovala tisková konference, která se v pátek uskutečnila v Praze. Konference se zúčastnili představitelé iniciativ a hnutí sdružených v organizaci Evropané proti válce.

Get Adobe Flash player

»Uskutečnili jsme několik akcí, například mítink občanů před ambasádou USA, ve výroční den vzniku první světové války, kde jsme připravili program, ve kterém jsme varovali před nebezpečím války,« uvedla na konferenci spisovatelka Lenka Procházková. Podle jejich slov se k akcím snaží přistupovat ryze českým způsobem, zpívají se písničky, ve kterých jsou nová slova na staré melodie, nacvičují se různé scénky a podobně.

»Byla tam scéna se Švejkem, který se chystá na Moskvu,« uvedla Procházková s tím, že také byla zorganizována petice určenou Evropskému parlamentu, kterou podepsalo mnoho set lidí, nejenom v Čechách.

»Také jsme uspořádali v Jazzové sekci v Praze přednáškový večer, který se věnoval Rusku. Měl název Rusko, včera, dnes a zítra, bylo to zrovna 21. srpna,« zdůraznila Procházková s tím, že na zmíněném večeru šest odborníků mělo referáty o historii a současném směřování Ruska.

Na tiskové konferenci, která trpěla velkým nezájmem médií, dále promluvili například aktivisti Jan Korál, Eva Novotná, Robert Vinogradov, nebo Milan Neubert.

»Například bývalý ministr zahraničí a v současnosti poslanec Karel Schwarzenberg osobně otevře hlavní odpolední program Pražský Majdan na Staroměstském náměstí, a to v neděli odpoledne,« zdůraznila mimo jiné na konferenci Eva Novotná z iniciativy Ne Základnám s tím, že jsme svědky selhání politických i intelektuálních špiček společnosti, o němž ve svém projevu dále hovořila právě spisovatelka Procházková. (rad)

 Audio: Lenka Procházková

Haló noviny - FOTO/ Radovan RYBÁK

 

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 33 hlasů.

(rad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.