Senát. ILUSTRAČNÍ FOTO - Haló noviny/Vladimír SLOBODZIAN

Jde o levicový Senát!

V pátek ve 14 hodin začíná v sedmadvaceti volebních obvodech druhé kolo voleb do horní komory parlamentu. Nejvíce želízek v ohni má sociální demokracie – 19 kandidátů. Velkou část z nich podpořili představitelé KSČM.

V minulých dnech podpořili sociální demokraty Pavel Hojda v Chebu, Lubomír Štěpán v Hradci Králové, Josef Lukášek na Rychnovsku a Radek Nejezchleb v Jindřichově Hradci. Ve čtvrtek se přidali nepostupující kandidáti KSČM ve Vyškově, Lounech, Děčíně, Frýdku-Místku a Ostravě-městě.

»Naším cílem je zachovat levicový Senát! Proto prosíme, abyste využili svého volebního práva a ve dnech 17. a 18. října podpořili kandidáta ČSSD Ivo Bárka,« vyzval své voliče Zdeněk Koudelka, který za KSČM kandidoval v obvodu Vyškov. Současný senátor Bárek se ve druhém kole utká s lidovcem a náměstkem hejtmana Romanem Celým.

Podobně se vyjádřila i Eva Kašová, která za KSČM kandidovala do Senátu v obvodu Louny. »Okresní organizace KSČM v Rakovníku a kandidátka do Senátu Eva Kašová doporučují voličům dát hlas ve druhém kole senátních voleb kandidátu ČSSD Marcelu Chládkovi,« píše se ve společném tiskovém prohlášení. Chládek se utká s reprezentantkou hnutí ANO Zdeňkou Hamousovou.

»Podporuji levicového kandidáta, kterého znám, za kterým je už kus pořádné práce, na rozdíl od pravicového kandidáta, který je mi naprosto neznámý, bydlí mimo tento volební obvod a není mi známo, že by cokoliv v tomto volebním obvodu pro občany vykonal. Podporuji kandidáta ČSSD Petra Mihálika!« dal jednoznačnou podporu sociálnímu demokratovi Petr Gajdáček, který usiloval o post senátora za KSČM v Ostravě-městě. Mihálik se v Ostravě postaví kandidátovi ANO Peteru Kolibovi.

Stejné doporučení dali i komunisté v Děčíně a Frýdku-Místku (viz inzerce v tomto čísle Haló novin). Sociální demokrat Jaroslav Sykáček se v Děčíně utká se zástupcem STAN Zbyňkem Linhartem. Ve Frýdku-Místku čeká sociálního demokrata Jiřího Hájka souboj s lidovcem Jiřím Carbolem.

Šanci na zvolení ve druhém kole má 19 sociálních demokratů. Šanci na devět mandátů má nevyzpytatelné ANO, osm lidovců plus další tři lidovci v koalici se Stranou zelených, šest kandidátů ODS plus jeden další v koalici s Korunou českou, čtyři zástupci TOP 09. Strana práv občanů má ve druhém kole bývalého slušovického předsedu JZD Františka Čubu, kterého čeká zřejmě velmi vyrovnaný souboj se sociální demokratkou Alenou Gajdůškovou. Na post senátora si brousí zuby i další z oligarchů – podnikatel a majitel sázkové společnosti Synot Ivo Valenta v Uherském Hradišti.

Aby Senát zůstal levicový, musí ČSSD (eventuálně s SPO) získat aspoň třináct mandátů.

Volební místnosti se uzavřou v sobotu ve 14 hodin.

Komunističtí kandidáti, krom zdůraznění váhy pátečních a sobotních voleb, též poděkovali voličům za přízeň. »Více než pět tisíc hlasů pro KSČM v senátních volbách bereme v souvislosti s omezenými finančními možnostmi jako velmi slušný výsledek. Umocněný tím, že za námi nestojí mocní sponzoři ani média, jako za některými dalšími politickými uskupeními,« uvedl například Zdeněk Koudelka.

(ste)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 24 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


halonoviny
2014-10-19 14:52
M. Harfa: Nepřipadá, proto s autorem polemizuji... F. Zelený:
Přečtěte si jeho předvolební program a zjistíte, že v něm je
levicový až dost. A co ho sleduji v praxi, snaží se ho i naplňovat. RJ
F.Zeleny
2014-10-18 14:56
Je docela úsměvné když R.Janouch tvrdí, že J.Dienstbier skutečně
dělá levicovou politiku. V čem?
halonoviny
2014-10-16 19:34
To je samozřejmě holý nesmysl. J. Dienstbier sice trpí nemocí zvanou
Pravdoláskařství, na druhou stranu je to jeden z mála lidí ve vedení
ČSSD, kteří skutečně dělají levicovou politiku! R. Janouch
melechb
2014-10-16 18:58
Ing.M.Vojtová za Top09 nebo J.Dienstbir za ČSSD? Dva zmetci bez rozdílu.
2alsata
2014-10-16 18:09
Co to je levicový senát? Snad ne z poslanců ČSSD? Napadá mne taková
myšlenka, zda by v opačném případě kandidáti ČSSD podpořili
kandidáty KSČM. Asi těžko, on by jim to Sobotka zakázal.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.