Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Nejvýznamnější letošní výročí proběhlo dost v tichosti

Společné setkání Společnosti Ludvíka Svobody (SLS) a Klubů českého pohraničí (KČP) ze Středočeského kraje a Prahy bylo věnováno 70. výročí Karpatsko–dukelské operace. Přítomné přivítal místopředseda Středočeské krajské rady KČP Jiří Glos a poté představil hosty, mezi nimiž byla např. přímá účastnice bojů Věra Holubová. Ta ve svém vystoupení skromně prohlásila: »Já jsem nebyla hrdinka,« a svěřila se se svými vzpomínkami na velmi obtížnou situaci, v níž byli v době bojů o Duklu i naši týloví vojáci.

Hlavní referát přednesl místopředseda Středočeské KR Jiří Klepetko. Jednalo se o podrobné shrnutí důležitých událostí, souvisejících s významným výročím. Zdůraznil velkou obtížnost bojů, hrdinství sovětských, československých i ostatních bojovníků i útrapy civilního obyvatelstva.

V diskusi vystoupil František Štefka, jenž v roce 2004 spoluzakládal SLS. Vyzval k minutě ticha za Jozefa Nálepku, který 1. října zemřel. Dále se vrátil k událostem před 70 lety v širších kontextech.

Ve druhé části setkání byl promítnut film Vlčie diery.

Možná jsem měl pouze smůlu, ale nesetkal jsem se letos s nějak zvlášť výrazným připomínáním významného kulatého výročí. I tato dobře připravená akce se těšila mnohem menší pozornosti, než jsem čekal. Uznání zaslouží z tohoto pohledu hraničáři z Berounska. Od nich jsem také dostal pozvánku. Odhaduji, že tvořili přibližně polovinu účastníků. Je ale možné, že třeba hodně jiných akcí uniklo mé pozornosti.

Miroslav MARŠÁLEK, Jince

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 29 hlasů.

Miroslav MARŠÁLEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama