Osobnosti tvořily nejkrásnější kytici

Mnohem častěji známé osobnosti květiny dostávají, než je dávají. A samotné vázání květin, k tomu se prakticky nedostanou. Z nesčetných darů ale vědí, jak má krásná kytice vypadat a nyní také vědí, že to chce šikovné ruce, tvořivou mysl a samozřejmě náruč plnou krásných voňavých květin.

Ovšem co osobnost, to jiná idea, a tak bylo utkání o titul »Florista Belles Fleurs«, kde svůj um předvedli Klára Doležalová, Olga a Jiří Menzelovi, Bohuš Matuš, Míša Pohádka, Bára Poláková, Saša Rašilov nebo Jovanka Skrčenská plné vskutku netradičních »výrobků«.

V nově otevřené květinové samoobsluze Belles Fleurs v Jindřišské ulici, která je současně největším květinovým domem v Čechách, se strhl opravdový boj. České VIP osobnosti se snažily z jednotlivých květin uvázat nejkrásnější kytici podle vlastního vkusu. A protože se blíží svátek sv. Valentýna, tématem byla samozřejmě kytice z lásky.

Všichni soutěžící byli poháněni touhou po výhře, kterou představovala vzácná, téměř metrová orchidej Vanda se vzdušnými kořeny. Její cena je tak vysoká, že byly zatím do České republiky přivezeny pouze tři kusy. Tuto nádhernou květinu si nakonec odnesla a titul florista Belles Fleur získala Klára Doležalová.

Zeptali jsme se proto, zda květiny dostává i doma od manžela. »Ano, doma dostávám květiny, ale většinou při nějakých příležitostech, jako jsou narozeniny, nebo výročí. Nedostávám od manžela květiny jen tak. Kdyby mi je donesl bez důvodu, asi bych se divila a důvod bych hledala.« svěřila se Haló novinám Doležalová.

Ovšem nejzvláštnější kytice vyrostla v rukou Jiřího Menzela. V záplavě bodláků se schovával jediný květ tulipánu. »To jsem já. I já mám pod tvrdou pichlavou slupkou jemnou duši,« vysvětloval Menzel. Ovšem jinak nemá ke květinám vztah prakticky žádný. »Jsem květinový ignorant. Jednou, když jsem si chtěl moji ženu udobřit a koupit jí květiny, tak jsem si nevšiml, že byly umělé.« přiznal režisér.

Nyní již známé osobnosti vědí, že k tvorbě kytic nejsou důležité jen barvy, druhy a množství vybraných květin. Prioritou je přístup floristy ke své práci, jeho zručnost a nápaditost. Ke svému pracovnímu poslání se vyjádřila i Hana Janatová, obchodní ředitelka Belles Fleurs:

»Květiny nejen prodáváme v našich kamenných pobočkách, ale krásné kytice rozesíláme do 2 hodin od objednání kurýry po celé Praze a to 7 dní v týdnu. Každý klient může společně s kyticí odeslat i drobný dárek či osobní vzkaz. Když nám na stůl dorazí objednávka na 100 růžových růží a osobní vzkaz s textem »Sofie, vezmeš si mě?«, tak jistě chápete, že je opravdu vzrušující prodávat a doručovat květiny,« popisuje s výrazem uspokojení. Mimochodem Sofie prý řekla »Ano«.

Helena KOČOVÁ

FOTO – Belles Fleurs


 

Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.6, celkem 9 hlasů.

Helena KOČOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.