Tip na výlet

Pražské věže

Praha z městských věží - Nejkrásnější pohledy na Prahu se nabízejí z pražských věží, kterých je v naší »stověžaté matičce« skutečně mnoho. Rozhodně byste si neměli nechat ujít jedinečný pohled na Karlův most a Hradčany ze Staroměstské a Malostranské mostecké věže. Z obou uvidíte Prahu tak, jak ji ještě neznáte.

Staroměstská mostecká věž, která je dílem Petra Parléře, nabízí panoramatický výhled na Karlův most v pozadí s Hradčany. Dnes je označována jako jedna z nejkrásnějších věží v Evropě. Nahoru vede 136 schodů, přičemž v prvním patře můžete shlédnout 18minutový film o Karlově mostě.

Malostranská mostecká věž nacházející se na druhé straně Karlova mostu poskytuje překrásný výhled na blízký chrám sv. Mikuláše a Pražský hrad. Na věž lze vystoupat po 146 schodech.

Za návštěvu také stojí věž Staroměstské radnice, ve které se nachází orloj. Z věže je pěkný pohled na protější baziliku, chrám sv. Mikuláše a Staroměstské náměstí z ptačí perspektivy. V dálce můžete spatřit i Pražský hrad. Všude kolem navíc uvidíte malebné střechy pražských domů. Na věž se můžete nechat vyvézt moderním proskleným výtahem.

Správu nad některými pražskými věžemi a památkami převzalo od začátku roku 2013 Muzeum hl. m. Prahy. Kromě tří výše uvedených k nim patří

Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně, Svatomikulášská zvonice chrámu sv. Mikuláše na Malé straně a Prašná brána.

Vstupenky do každé z pražských věží lze zakoupit pouze v pokladně těchto objektů. Pražské věže jsou přístupny veřejnosti denně včetně pondělí a svátků, v současné době až do února od 10 do 18 hodin. Pouze na Štědrý den bude otevřeno od 10 do 15 hodin. Více informací na www.praguecityline.cz.

(vhk)
FOTO - Haló noviny/Jiří ZIKMUND


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(vhk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.