K vidění bude také nesmírně vzácný relikviář svatého Maura zapůjčený z hradu Bečov.
Tip na výlet

Hrady a zámky objevované & opěvované

Tak se jmenuje výstava, kterou pořádá Národní památkový ústav ve spolupráci se Správou Pražského hradu. Výstava se koná v Jízdárně Pražského hradu do 15. března 2015. Záštitu nad její realizací převzal mj. prezident republiky Miloš Zeman.

Cílem výstavy je připomenout historii, kulturní význam a umělecké bohatství českých a moravských hradů a zámků v období od desátého do jednadvacátého století a současně prezentovat moderní péči o tuto oblast kulturního dědictví. Na výstavě se představí téměř 800 exponátů, mezi nimiž nebudou chybět nejcennější památky z fondů českých a moravských hradů a zámků i umělecká díla ze sbírek jiných institucí, např.: Relikviář sv. Maura z hradu Bečova (na snímku), nejstarší, tzv. Budyšínský rukopis Kosmovy Kroniky české s vyobrazením Pražského hradu z Národního muzea, zlatý poklad z hradu Karlštejna (soubor artefaktů výjimečné hodnoty z 2. pol. 14. st.), středověké obrazy mistra Theodorika z hradu Karlštejna, barokní socha - alegorie Pýchy Matyáše Bernarda Brauna ze zámku Kuks, kresby hradních zřícenin od K. H. Máchy a další. Součástí výstavy budou také vzdělávací programy pro školy a semináře pro pedagogy.

Výstava je otevřena denně (kromě 24. prosince) od 10 do 18 hodin. Více na www.praguecityline.cz.

(vhk)
FOTO - archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 9 hlasů.

(vhk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.