ILUSTRAČNÍ FOTO - www.topky.sk

Kritika pokrytectví Washingtonu

Moskva včera pohrozila, že rozšíření amerických sankcí proti Rusku může ohrozit spolupráci obou velmocí při řešení íránského jaderného programu, syrské krize či urovnání jiných mezinárodních problémů. Současně varovala před ruskou odvetou.

»Ve Washingtonu se už mohli přesvědčit, že podobné nepřátelské výpady jsme nenechali a nenecháme bez odpovědi,« uvedl mluvčí ministerstva zahraničí Alexandr Lukaševič v reakci na rozšíření seznamu ruských představitelů potrestaných zákazem vstupu do USA podle tzv. Magnitského zákona o další čtyři jména. USA rovněž zavádějí restrikce proti ruským firmám, které porušují účelový americký zákon o sankcích vůči Íránu a Sýrii.

Podle mluvčího jde o čistě politická rozhodnutí, motivovaná nejspíše snahou ukončit rok »ve vysokém protiruském tónu« a »přáním rozleptat rámec dvoustranných vztahů«. Washington tak uplatňuje dvojí měřítko, když kritizuje Rusko za stav lidských práv, ale současně zavírá oči před problémy s lidskými právy v samotných USA, kde tajné služby donedávna měly právo uplatňovat středověké mučení a »policisté až dosud beztrestně zabíjejí lidi jen proto, že mají jinou barvu kůže«.

»Spojené státy se úporně snaží rozšířit platnost vlastních zákonů na celý svět a diktovat všem své podmínky. Avšak vůči Rusku žádné nátlakové metody neuspějí,« zdůraznil Lukaševič závěrem hrdého vystoupení.

(rj, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 165 hlasů.

(rj, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jiracek.jaroslav
2015-01-03 16:55
Nejupřímnmější tři a půl minuty v televizi ...
: http://www.mojevideo.sk/video/1b052/najuprimnejsie_tri_a_pol_minuty_v_te
levizii.html
suda.jan
2015-01-01 22:52
Je nezbytné, aby reakce a odpovědi odpovídaly útoku, tedy byly
adekvátní. Nic víc, ani nic míň. Je třeba, aby rubl byl podložen
zlatem a vnitřní hospodářství konsolidované a maximálně
samostatné.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.