Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Pomníček od rudoarmějců opraven

Na pietním území Památníku Lidice (PL) byl na společný hrob lidických mužů tento týden osazen zrenovovaný (přebroušený) pomníček i s citlivě opravenou pamětní deskou Rudé armády.

Deska byla silně poškozena v devadesátých letech minulého století. Informaci nám podal ředitel PL Milouš Červencl. Na desce je rusky a česky napsáno »Lidickým občanům, obětem německo-fašistických okupantů, od rudoarmějců, seržantů a důstojníků jednotky hrdiny Sovětského svazu plukovníka Pankova«.

Panoramatický pohled

V minulých dnech byla také, se zahájením hlavní návštěvnické sezony v PL, odhalena poblíž Růžového sadu tabule s panoramatickým pohledem na obec z roku 1939. Pro vytvoření iluze, jak obec i s přírodním okolím vypadala před svým zničením v červnu 1942, je nutné si v muzeu zapůjčit (proti záloze 10 Kč) 3D brýle. Tabule byla osazena z podnětu Ing. Čestmíra Skleničky a ve spolupráci s Památníkem Lidice.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 37 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama