Reklama

Výletní loď Arnošt z Pardubic vypluje na Labe 11. dubna

Pardubická výletní loď Arnošt z Pardubic zahájí svoji další plavební sezonu 11. dubna. Popluje stejně jako vloni do Kunětic, Brozan a Srnojed. Provozovatel Dopravní podnik města Pardubic chystá až do podzimu řadu doprovodných akcí, informovala ČTK Pavla Kosíková z tiskového úseku magistrátu.

Plavidlo bude plout každý den buď proti proudu přes zdymadlo v Pardubicích směrem na Kunětice nebo Brozany, nebo po proudu směrem na Srnojedy. Kromě výhledu na okolí řeky se cestující mohou těšit i na lodní restauraci a akce pro děti i dospělé. Menší děti čekají například programy v pirátském stylu, s kouzelníkem nebo středověkými řemesly, starší generaci ochutnávky vín a koncerty. Loď si lze také pronajmout pro uzavřené soukromé a firemní akce, svatby, narozeninové oslavy nebo večírky. Jízdní řády a další informace jsou uvedeny na webu lodi.

Osobní motorová loď Arnošt z Pardubic je dlouhá zhruba 27 metrů a široká pět metrů. Byla vyrobena v roce 2001 a po deseti letech provozu podstoupila celkovou modernizaci. Od roku 2012 ji provozuje Dopravní podnik města Pardubic. Ročně najede kolem 2500 kilometrů a přepraví asi 8000 cestujících. Bez dotací magistrátu a Pardubického kraje, které každý rok přispívají několika statisíci korunami, by se provoz nezaplatil.

Krátký úsek Labe u Pardubic je jediným místem v regionu, kde funguje lodní doprava. Delším cestám i přepravě nákladu brání nesplavný úsek řeky mezi Přeloučí a Pardubicemi, pro plavbu do Hradce Králové by bylo nutné vybudovat plavební komoru na jezu u Opatovic nad Labem.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 7 hlasů.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama