Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Občané si vyžádali doplnit hvězdu

V parku na Tyršově náměstí v Milevsku stojí památník padlým rudoarmějcům, kteří před sedmdesáti lety osvobozovali město. Před několika lety se z tohoto pomníku »vytratila« pěticípá hvězda. Občanům se to nelíbilo, a tak někteří z nich, například paní Vlasta Baloghová, vyvinuli patřičnou aktivitu směrem k samosprávě města, aby se hvězda navrátila zpět. Letos před sedmdesátým výročím osvobození byla na pomník znovu instalována. Památník tak získal svůj původní vzhled.

Osmého května proběhl u pomníku za přítomnosti představitelů města, policie a hasičů slavnostní pietní akt, na kterém promluvil starosta města Ing. I. Radosta a ředitel Milevského muzea V. Šindelář. Na závěr, po položení věnců, zazněla česká hymna.

Sedmdesáté výročí osvobození Milevska Rudou armádou připomínaly i články v Milevském zpravodaji nazvané Milevsko za nacistické okupace a těsně po ní. Jsou doplněny dobovými fotografiemi a jde vlastně o vzpomínky V. Řepky, jejichž strojopis je uložen ve sbírkách Milevského muzea.

TEXT a FOTO – Andrea CERQUEIROVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 30 hlasů.

Andrea CERQUEIROVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama