Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Krása podpořila osvětu

Ve Fashion clubu v Praze proběhla benefiční akce Onkofashion & Onkobeats občanského spolku Onkomaják. Součástí programu byla malá módní přehlídka oblečení pro zdravotníky společnosti Cadenza, které se zúčastnily některé letošní finalistky soutěže Česká Miss. Lidé si mohli zakoupit vstupenku v hodnotě 100 Kč a celý vítěžek ze vstupného bude financovat další zastávky Střevotour, což je osvětové putování s nafukovací maketou tlustého střeva po České republice.

»Mohu s radostí říci, že jsme na akci na vstupném vybrali dohromady 55 tis Kč, které poslouží k dalšímu putování letošní Střevotour. Určitě bych rád poděkoval herci Miroslavu Etzlerovi, který je tváří kampaně a také všem učinkujícím a sponzorům, mezi které patřily také finalistky soutěže Česká Miss,« řekl Tomáš Kruber, ředitel Onkomajáku o.s.

Střevotour se zaměřuje především na poskytování informací o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku, ale ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR i nadále pokračuje v informování občanů o možnostech včasného záchytu tohoto onemocnění.

Za první půlrok 2015 nafukovací maketa navštívila 9 měst, 12 výstav, prošlo jí 5 tisíc lidí a najezdila 3050 km po celé ČR. Návštěvníci Střevotour mají možnost projít se modelem tlustého střeva o rozměrech 9 x 4 metry a prohlédnout si, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Nejzávažnější je rakovina tlustého střeva a konečníku. »Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. Tím máme jistotu, že jsou lidem poskytovány správné informace a každý návštěvník má možnost klást otázky přímo zdravotníkům, kteří problematiku včasného záchytu a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku ovládají,« vysvětlil Kruber.

Maskotem Ruda Pivrnec

Maskotem Střevotour je populární kreslená postava Rudy Pivrnce. Její autor, kreslíř Petr Urban, absolvoval vyšetření tlustého střeva a svoji zkušenost výtvarně ztvárnil v komiksu, který si mohou návštěvníci namístě konání prohlédnout. Další osobností, která Onkomaják dlouhodobě podporuje, je herec Miroslav Etzler. V letošním roce se k podpoře Onkomajáku připojí další mediálně známé tváře.

Onkomaják rozvíjí své aktivity také na nových internetových stránkách. Pacienti, vyléčení a podporující rodiny mají možnost tvořit na www.onkomaják.cz unikátní komunitu lidí, které spojuje diagnóza rakovina. »Díky jednoduché registraci získáte vlastní profil, můžete se ptát odborníků, nebo si najít kamaráda podle lokality, věku či onemocnění. Někoho, kdo ví, o čem mluvíte. Nezlomného člověka, někoho, kdo vám poskytne podporu, naději, správné informace. Najdete další maják na rozbouřeném moři nebo třeba jen cestu, jak se ze všeho jednoduše vypsat ve svém osobním Dopise rakovině a ukázat ostatním, čím procházíte a jak je v procesu léčby potřeba o rakovině mluvit a mít přístup k dobrým informačním zdrojům, podpoře a naději,« uzavřel Kruber.

(maš)

FOTO - Jiří MORSTADT

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 8 hlasů.

(maš)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama