Reklama

Prezentiáda je opět tady. Už počtvrté!

Letos se počtvrté rozjíždí středoškolský projekt Prezentiáda. Klade si za cíl pomoci studentům lépe zvládat sebevědomé vystupování před publikem. Uplynulých ročníků soutěže se zúčastnily stovky týmů a přes tisícovku soutěžících z celé České republiky. Postupující budou mít ve finále možnost vyzkoušet si prezentaci pomocí technicky pokročilých interaktivních projektorů našich partnerů BenQ a Boxed.

Na současném pracovním trhu jsou vhodné komunikační dovednosti nedocenitelné. »Pokud přicházíte na pracovní pohovor a ještě nevíte, jak se správně prezentovat, jste určitě velice nervózní. Prezentiáda je jedinečná díky tomu, že studentům pomáhá prezentační dovednosti rozvíjet a tím i odbourávat nervozitu uvedl vedoucí soutěže Petr Kopřiva.

Principem Prezentiády je spojit úsilí tří studentů a jejich učitele. Oproti loňsku dostávají letos týmy na výběr. Mohou zpracovat buď prezentaci na téma ‚Dokonalý učitel‘ nebo se mohou věnovat otázce ‚Jak bych chtěl/a být ve škole hodnocen/a.‘ Datum uzávěrky je 22. března 2013. Týmy se nejdříve musí zúčastnit nominačního kola, poté budou svou prezentaci obhajovat před odbornou porotou v kole krajském. Pokud uspějí, budou se studentské týmy připravovat i na celorepublikové finále, které se uskuteční v Praze, v sídle spolupořadatele soutěže ‐ Vysoké školy ekonomie a managementu VŠEM.

Každou SŠ mohou v nominačním kole reprezentovat až tři studentské týmy. Odborná porota v krajském kole bude následně hodnotit pět klíčových vlastností prezentací, jimiž jsou vizuální kvalita prezentace, verbální a nonverbální projev, nápaditost zpracování tématu, pohotovost reakcí na doplňující dotazy a týmová spolupráce.

»Jsem přesvědčen o tom, že bychom prezentace finalistů mohli ukázat vysokoškolákům, aby viděli, jak to má vypadat,« pochválil kvalitu prezentací finálový porotce a pedagog z Vysoké školy ekonomické Pavel Král.

Úsilí soutěžních týmů jistě podpoří i jedinečné ceny, jakými jsou například rok studia na VŠEM zdarma, odborné školení v prezentačních dovednostech, tablety, projektor, monitory či knihy. »Prezentiáda je jedinečnou příležitostí vyzkoušet si vystoupení před publikem i odbornou porotou. Podobné chvíle čekají studenty později už jen ‚naostro‘, ať už u maturity, nebo poté pravidelně na vysoké škole,«" shrnuje Lenka Purteková, vedoucí PR.

Více informací o soutěži lze nalézt na www.prezentiada.cz.

(km)


Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 9 hlasů.

(km)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.