Šárkou se šlapalo proti domácímu násilí

V sobotu 19. září se za krásného slunečného počasí odehrál v pražské Divoké Šárce již druhý ročník charitativního pochodu s názvem ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Centrum ACORUS přišlo podpořit přes 400 pochodujících, kteří »proti domácímu násilí« ušli celkem 2508 kilometrů. To je o 500 km více než v loňském roce.

Patroni a hosté pochodu s bannerem ACORUSu

Celkový výtěžek pochodu - startovné plus příspěvek firmy ECCO (osm korun za každý kilometr) činí 67 105 korun. Akci slavnostně zahájila Zora Jandová a patron pochodu David Matásek. V programu nechyběla zábavná stanoviště na trase, Divadlo Rolnička, hudební vystoupení skupin Yellow Sisters a The Conditionals, rugby workshop, focení s Vespou, stánek Věda nás baví a stánek centra LOCIKA.

»Jsme moc rádi, že se nám úspěšným druhým ročníkem pochodu Šlapeme násilí na paty povedlo vytvořit tradici této charitativní akce a zároveň zviditelnit problematiku domácího násilí,« sdělila Zdena Zuzana Bednářová, ředitelka centra ACORUS a dodala: »Ze zkušenosti víme, že čím je společnost otevřenější vůči tomuto tématu, tím více obětí se rozhodne svou tíživou situaci řešit a vyhledá odbornou pomoc.« Získanou částku ACORUS využije na financování služeb pro osoby ohrožené domácím násilím.

Centrum ACORUS funguje již 18 let a zaměřuje se na pomoc obětem domácího násilí. Ohrožené osoby mohou využít zdarma ambulantní poradnu, kde centrum nabízí sociálně-právní a psychologické poradenství, psychoterapii a právní informace obětem trestných činů. Provozuje také azylový dům na neveřejné adrese, kam se lze dovolat na nonstop linku 283 892 772. Po až ročním pobytu v azylovém domě mohou některé klientky odejít do bytů následné pomoci. »Nově také poskytujeme odborné služby dětem, které zažívají či zažily domácí násilí jako svědci nebo přímé oběti. Pomáháme jim v centru LOCIKA, které zahájilo činnost letos v květnu,« dodala ředitelka Bednářová.

V roce 2014 vyhledalo pomoc centra ACORUS 1500 osob ohrožených domácím násilím.

Centrum ACORUS děkuje všem účastníkům, kteří pochod Šlapeme násilí na paty přišli podpořit, všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s přípravami a realizací akce, a také všem partnerům, bez jejichž přispění by se pochod nemohl uskutečnit.

(za)

FOTO – ACORUS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 11 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.