Reklama

IS nelze porazit jen ze vzduchu

V souvislosti s bojem proti tzv. Islámskému státu, který se přihlásil k teroristickým útokům ze 13. listopadu v Paříži, se naplňují prognózy, které KSČM od začátku měla, tj. že IS nelze porazit pouze leteckými údery. Před novináři to řekl předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik.

»Je třeba, aby se všechny relevantní země, všechny národy domluvily například na půdě OSN na nutnosti společného postupu v boji proti tzv. Islámskému státu,« zdůraznil Kováčik. Zároveň upozornil na to, že KSČM rozlišuje islám jako náboženství podle práva na svobodu vyznání a islamismus jako ideologii, která je, »řečeno velmi jemně, nepřátelská k našemu způsobu života, evropské civilizaci a k nevinným lidem«. Připomněl, že komunisté současně poukazovali také na to, že je třeba, aby problém - a má to i souvislosti s imigrační krizí – byl řešen především v místech, kde vzniká a těmi, kteří jej způsobili. »Mám na mysli i ono opakované, že pokusy o export demokracie do zemí, kde kultura, zvyky, náboženství apod. jsou odlišné od naší civilizace, vede k těmto reakcím a je třeba, abychom možná do celosvětového soužití vnesli více ohleduplnosti a taktu,« dodal Kováčik s tím, že teď nezbývá nic jiného, než s nebezpečím bojovat přímo. Uvedl, že KSČM na základě rozhodnutí RB OSN, které bylo přijato v nedávných dnech, rozumí tomu, že to, co nabízí ČR, tedy pomoc prostřednictvím zdravotnických odborníků nebo chemiků, je to, co si právě teď naše země může dovolit. Vychází to ze stavu naší armády, i zkušeností daných týmů z uplynulých konfliktů, a je to to nejlepší, co ČR může nabídnout. Zdůraznil, že komunisté to nevítají s velkým nadšením, ale rozumí, proč to tak je.

(ku)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 54 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama