Reklama
--> 

Zima včelstvům nepřeje

Horké léto, kdy voda byla vzácností, a teplá zima přírodě příliš neprospívají. Například cena medu za kilogram se tento rok může zvednout. Včelám totiž současná teplá zima vůbec nesvědčí. Cenu medu si každý včelař určuje sám. Odborníci však předpokládají, že medu bude méně než v uplynulých rocích, což právě může vést k nárůstu ceny.

Minulý rok byl extrémně horký a suchý. Došlo ke značnému rozšíření včelích nákaz, sucho způsobilo úbytek tzv. včelí pastvy, rozšířily se včelí nákazy a teplá zima zase umožňuje množení včelího roztoče. Mírná zima má také podle odborníků a zkušených včelařů za následek větší spotřebu zimních zásob, a tak nezbývá, než věřit, že tento rok bude ke včelám milosrdnější, nebudou se zbytečně používat chemické postřiky, nebude tolik včelích nákaz a včely nepostihne ani varroáza, která je nejnebezpečnějším onemocněním včel. Bez pomoci lidí by celá včelstva vyhynula, a to na velkých územích. Tak věřme, že se tento rok naší republice vyhne a včelaři sklidí velké množství kvalitního medu, který neodmyslitelně k naší zemi patří, a nebudou tak muset ceny zvyšovat.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.3, celkem 21 hlasů.

Pavel KOVÁČIK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama