FOTO - cs.wikipedia.org

V Dole Darkov zemřel horník

Při otřesu v černouhelném Dole Darkov společnosti OKD na Karvinsku v úterý zemřel šestadvacetiletý muž. Další stejně starý horník byl vážně zraněn.

Informoval o tom mluvčí společnosti OKD Ivo Čelechovský. Neštěstí se stalo krátce po 06.30 a jeho příčinou byl důlní otřes, který nastal 1150 metrů pod zemí. »Na místo byla ihned povolána Hlavní báňská záchranná stanice, která zde provedla záchranné práce,« uvedl Čelechovský. Báňští záchranáři zároveň prozkoumali okolí. »Podle předběžných zpráv nebyla žádná další zranění zaměstnanců OKD v tomto pracovním prostoru zaznamenána. Následně bude svolána komise, která prošetří přesné příčiny tohoto důlního neštěstí,« řekl mluvčí. Horník, který přišel o život, pracoval pro dodavatelskou společnost.

Zraněný horník byl převezen do Městské nemocnice Ostrava. Jeho stav je stabilizovaný a je při vědomí. »V ranních hodinách podstoupil vyšetření, která odhalila zlomeninu prvního bederního obratle. Pravděpodobně ho čeká operace bederní páteře,« uvedla mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

Jde o letošní první smrtelný úraz v dolech OKD. V loňském roce v podzemí OKD zemřeli čtyři lidé. Tři horníci nepřežili v srpnu výbuch metanu v černouhelném Dole Darkov. Další dva horníci byli zraněni, z toho jeden měl velmi vážné popáleniny. V lednu zemřel čtyřiačtyřicetiletý horník, když opravoval hydraulické zařízení dobývacího kombajnu.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.