FOTO - Pixabay

Jednali o podpoře školství

Téma podpory středního školství Ústeckého kraje bylo hlavním námětem návštěvy rektora Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) Petra Konvalinky u hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM).

Oba se jednomyslně shodli na nutnosti zvýšení prezentace technického vzdělávání. »Nejen v našem kraji je po takto zaměřených specialistech na trhu práce velká poptávka,« řekl Bubeníček s tím, že kraj se snaží situaci řešit jak motivačními programy pro studenty trhem požadovaných oborů, tak zvyšováním úrovně jednotlivých škol. Kvalitu absolventů středních škol z regionu potvrdil ostatně i sám rektor Konvalinka. »Mezi jedny z nejlepších studentů naší ČVUT patří ti, co přicházejí ze střední průmyslové školy stavební v Kadani,« pochválil výsledky příspěvkové organizace kraje, kterou v nedávné době vysoké učení technické zastřešilo jako partnerskou školu.

Hejtman Bubeníček s rektorem Konvalinkou diskutovali rovněž o rozvíjející se příhraniční spolupráci mezi Ústeckým krajem a saským regionem v Německu. »Na bázi hospodářských komor obou zemí jednáme o vzájemných výměnných pobytech středoškolských studentů, což pomůže prvotně v jazykové vzdělanosti a následně i možnosti odborného technického studia,« vysvětlil Konvalinka.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.