ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay.com

V Evropě začala válka. Žoldáci IS čekají na iPhonech na povel

Turecký novinář Mehmet Akhul přinesl nedávno pro egyptský deník Al Ahram autentické svědectví o plánech a jejich realizaci přímo z centra bojů tzv. Islámského státu (IS) v oblasti střední Sýrie. Rok a půl tam působil pod jménem Mohamed Akhe jako bojovník IS (chalífátu).

Sám označuje IS jako podvod řízený zahraniční tajnou službou. Ve vedení IS jsou lidé trénovaní v zahraničí a někteří dokonce i takoví, kteří byli už zatčeni americkými vojsky v Iráku a později propuštěni. Jejich identita je poměrně málo známá a těžko zjistitelná.

Uprchlická krize je podle Akhula organizovanou válkou připravovanou IS (na převezení armád IS do Evropy). Všechny akce s dětmi a ženami jsou zastírací manévr, který má uklidnit veřejné mínění v Evropě a zvednout vlnu solidarity. Cílem mají být samozřejmě nejvyspělejší ekonomiky EU.

Bojovníci IS mezi sebou komunikují prostřednictvím mobilních GSM telefonů v síti Spojených arabských emirátů Etisalat, které mají zaplacené přímo z IS. Tím je také vyřešena záhada, jak mohli tzv. chudí uprchlíci komunikovat mezi sebou z moderních smartphonů celé týdny v roamingovém režimu, přičemž neměli peníze údajně na nic.

Příkazy jdou přes velitele skupin, které tvoří převážně obyvatelé Sýrie a Iráku a jedna skupina je vedena třemi muži za předpokladu, že jsou na jednom místě. Proto se tzv. uprchlíci snažili sami rozhodovat, kam mají být umístěni. Jejich taktika má začít tzv. guerillovou válkou, což je v podstatě partyzánský způsob boje bráněním veřejného pořádku, infiltrací domácího obyvatelstva a kontaktem s již žijícími skupinami v EU.

Akhul podrobně popsal organizační strukturu bojovníků IS v Evropě. »Válka v Evropě začala,« prohlásil operační důstojník policejního velitelství v jižním Hesensku po akci odhalující rozsáhlou síť muslimských vojenských struktur v Německu. »Toto je výsledek ranní mimořádné porady ředitelství tří sousedních spolkových zemí,« dodal.

Jeho britští kolegové podnikli po Akhulově svědectví operativní zásah odhalující síť muslimských partyzánů v oblasti Midlands. Připravovali prý teroristické útoky a sabotážní akce po celé zemi, což má být začátek přenesení bojů z Blízkého východu do Evropy. Kontrola a odposlouchávání telefonátů začala policejními orgány v německé spolkové zemi Hesensko, kde je údajně nejvíc teroristických buněk, stejně jako ve Velké Británii. Podle »svědectví« Akhula je v Evropě odhadem více než 450 tisíc bojovníků IS, z nichž je přibližně 80 % aktivních. Ostatní se skrývají, nebo jsou mimo kontrolu velitelů IS.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 136 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Vykydal.Vaclav
2016-03-14 09:35
Na co se ještě čeká? V tomto směru nám říšský protektor, US
ambasador Shapiro žádné instrukce nedá.
halonoviny
2016-02-02 17:28
Pane Oplustile, nesmíte věřit všemu, co čtete... My jsme tento
článek zařadili v rámci vyváženosti - aby se nám nepodsouvalo, že
jsme ti "dobroserové", ale to neznamená, že se s ním v
redakci většinově ztotožňujeme... R. Janouch
kafrmi
2016-02-02 16:17
K příspěvkům není co dodat. Jinak dobroserové je dobrý název.
Někde jsem slyšel podpindostníci.
fr.oplustil
2016-02-02 11:03
No potěš nás pán_bu ... A to naší místní dobroserové (co se jim -
nevím proč - u nás říká sluníčkáři) zakládají webové stránky
s pozvánkami imigrantů do republiky. Nezvou je však k sobě domů. Do
republiky! A tím nejenže přenášejí svou pokryteckou solidaritu na
stát, ale - jak vidno - zakládají i na složité bezpečnostní
problémy.
josef.hb
2016-02-01 17:38
V písní „ó pane náš“ je zbožné přání: „A o všem co se
chystá ať víme také my“. Toto přání asi vyslyšel M. Zeman když
nám již dříve „utrousil“ něco z důvěrných informací které se
k němu jako k vrchnímu veliteli branné moci dostávají. Je
pochopitelné proč o zdrojích „mlžil“ :-( :-(
jirichmelarcik
2016-02-01 13:28
Nic nového pod sluncem. Ale asi je nutné opakovat jaká je
situace.Někteří lidé nevidí a neslyší, jen cucají svůj šálek
kafe.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.