Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

V Evropě začala válka. Žoldáci IS čekají na iPhonech na povel

Turecký novinář Mehmet Akhul přinesl nedávno pro egyptský deník Al Ahram autentické svědectví o plánech a jejich realizaci přímo z centra bojů tzv. Islámského státu (IS) v oblasti střední Sýrie. Rok a půl tam působil pod jménem Mohamed Akhe jako bojovník IS (chalífátu).

Sám označuje IS jako podvod řízený zahraniční tajnou službou. Ve vedení IS jsou lidé trénovaní v zahraničí a někteří dokonce i takoví, kteří byli už zatčeni americkými vojsky v Iráku a později propuštěni. Jejich identita je poměrně málo známá a těžko zjistitelná.

Uprchlická krize je podle Akhula organizovanou válkou připravovanou IS (na převezení armád IS do Evropy). Všechny akce s dětmi a ženami jsou zastírací manévr, který má uklidnit veřejné mínění v Evropě a zvednout vlnu solidarity. Cílem mají být samozřejmě nejvyspělejší ekonomiky EU.

Bojovníci IS mezi sebou komunikují prostřednictvím mobilních GSM telefonů v síti Spojených arabských emirátů Etisalat, které mají zaplacené přímo z IS. Tím je také vyřešena záhada, jak mohli tzv. chudí uprchlíci komunikovat mezi sebou z moderních smartphonů celé týdny v roamingovém režimu, přičemž neměli peníze údajně na nic.

Příkazy jdou přes velitele skupin, které tvoří převážně obyvatelé Sýrie a Iráku a jedna skupina je vedena třemi muži za předpokladu, že jsou na jednom místě. Proto se tzv. uprchlíci snažili sami rozhodovat, kam mají být umístěni. Jejich taktika má začít tzv. guerillovou válkou, což je v podstatě partyzánský způsob boje bráněním veřejného pořádku, infiltrací domácího obyvatelstva a kontaktem s již žijícími skupinami v EU.

Akhul podrobně popsal organizační strukturu bojovníků IS v Evropě. »Válka v Evropě začala,« prohlásil operační důstojník policejního velitelství v jižním Hesensku po akci odhalující rozsáhlou síť muslimských vojenských struktur v Německu. »Toto je výsledek ranní mimořádné porady ředitelství tří sousedních spolkových zemí,« dodal.

Jeho britští kolegové podnikli po Akhulově svědectví operativní zásah odhalující síť muslimských partyzánů v oblasti Midlands. Připravovali prý teroristické útoky a sabotážní akce po celé zemi, což má být začátek přenesení bojů z Blízkého východu do Evropy. Kontrola a odposlouchávání telefonátů začala policejními orgány v německé spolkové zemi Hesensko, kde je údajně nejvíc teroristických buněk, stejně jako ve Velké Británii. Podle »svědectví« Akhula je v Evropě odhadem více než 450 tisíc bojovníků IS, z nichž je přibližně 80 % aktivních. Ostatní se skrývají, nebo jsou mimo kontrolu velitelů IS.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 136 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama