Litvínov nadělil Hradci »bůra«

Dvaačtyřicáté extraligové kolo se rozjelo v Pardubicích, kde domácí porazili Chomutov 3:1. Dařilo se týmům na posledních místech. Vary porazily Kometu 5:3 a Litvínov díky vydařené druhé třetině vyhrál na domácím ledě nad Hradcem Králové 5:1. Hrálo se ale i na ostatních stadionech.

Piráti z Chomutova hrají lépe doma, než venku. A ukázali to i v Pardubicích. Tým trenéra Vladimíra Růžičky prohrál venku podeváté v řadě. Pardubicím dvěma góly pomohl kanonýr Petr Sýkora. »Byl to jeden ze zápasů, který rozhodne jeden moment, jedna přesilovka. V jednu chvíli uděláte faul, pak máte přesilovku pět na tři, může se stát cokoliv. Nicméně body jsou body a my si jich vážíme. Hráči dostanou pochvalu za obětavost a vůli, ale je jasné, že v naší hře je pořád hodně nedostatků,« řekl kouč domácích Peter Draisaitl.

Mistr z Litvínova se zatím v této sezoně hledá. V zápase proti Hradci si ale asi vybral dobrý den. Jednoznačné vítězství 5:1 ukončilo sérii pěti proher.

»Poslední čtyři zápasy hrajeme agresivní hokej, který hrát chceme. První třetina nebyla z naší strany moc ideální. Byla na můj vkus moc opatrná. Řekli jsme si pak v kabině, že se musíme daleko víc tlačit do brány a výsledek se dostavil v podobě gólů. Ve druhé třetině jsme hráli velice dobře. Když tam padnou góly, tak se hráčům trošku rozvážou nohy a ruce. Začali jsme hrát lehčí hokej, který vypadal hezky. Dali jsme konečně nějaké góly v přesilovce, což dneska rozhodlo. Děkuji za výkon celému mužstvu a především brankáři, protože soupeř měl v první i druhé třetině vyložené šance. Soupeř byl kvalitní,« řekl trenér Litvínova Jiří Šlégr.

Po čtyřech porážkách zabraly i poslední Karlovy Vary. Brněnskou Kometu překvapivě zdolaly 5:3, mužstvo kouče Aloise Hadamczika nestačilo na další podkrušnohorský celek ani počtvrté v sezoně.

Bodově se navíc na padající Kometu dotáhl Třinec díky vítězství nad Zlínem 2:1. Oceláři ukončili devítizápasovou šňůru domácích výher moravského soupeře.

Daří se Spartě, která uspěla ve Vítkovicích 3:2 a vyhrála posedmé za sebou. »Chybí nám tam trošku toho štěstíčka, chybí nám tam gól. Myslím si, že jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem, ne-li lepší, ale trápí nás proměňování šancí. Jsme v takové krizi, ani ne tak herní, jako výsledkové,« řekl vítkovický útočník Petr Kolouch.

(mas)

Výsledky extraligy

42. KOLO: Pardubice – Chomutov 3:1 (0:0, 2:1, 1:1), Karlovy Vary – Brno 5:3 (2:0, 1:3, 2:0), Litvínov – Hradec Králové 5:1 (1:1, 3:0, 1:0), Vítkovice – Sparta 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), Zlín – Třinec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), Olomouc – Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Liberec – Plzeň 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0).