Češi si dají repete! Čeká je Makedonie

Čeští házenkáři se v play off o postup na mistrovství světa v roce 2017 ve Francii utkají s Makedonií, která je vyřadila v minulé kvalifikaci o Euro. První zápasy baráže jsou na programu 10. až 12. června, odvety se hrají 14. až 16. června. Češi začnou doma.

Reprezentanti museli na cestě do play off vítězně zvládnout tříčlennou skupinu v rámci první fáze kvalifikace, a proto figurovali mezi devítkou nenasazených. Los jim mohl přisoudit i mnohem těžšího soupeře, protože mezi nasazenými celky byli Dánové, Poláci či poražené mužstvo ze souboje o bronz na vrcholícím Euru.

»Z toho, co bylo možné, je to jeden z přijatelnějších soupeřů. Mohli jsme při losu dopadnout hůře. Je to také soupeř, s nímž jsme se v poslední době často setkávali. Z našeho pohledu je dobře, že ten tým tak známe. Zdůrazňuji ale, že jde o kvalitního soupeře,« uvedl v tiskové zprávě jeden z dvojice českých trenérů Jan Filip.

Na Makedonii nemá český celek příliš dobré vzpomínky. Na úkor balkánského celku totiž reprezentace nepostoupila na končící evropský šampionát, když na podzim 2014 nejprve doma remizovala 27:27 a v rozhodujícím duelu na půdě soupeře prohrála vloni v červnu 28:32. Národnímu týmu tehdy chyběl kapitán Filip Jícha, který ze zdravotních důvodů vynechal spolu s další oporou Pavlem Horákem první fázi kvalifikace.

Čechům se proti Makedonii nedařilo ani předtím, na evropských šampionátech v letech 2012 a 2014 je tento protivník zastavil ve skupině. Předloni na Euru po kontroverzních verdiktech rozhodčích remizovali 24:24 a o dva roky dříve prohráli 21:27.

»Je možné je porazit, musíme však hrát za hranicí našich současných možností a schopností. K tomu musíme mít k dispozici kompletní a zdravý kádr. Pak si myslím, že máme šanci proti tomuto týmu uspět,« uvedl Filip. »Začínali bychom raději venku. Ale to nezměníme, takže se s tím musíme vyrovnat. Připravíme se a těšíme se na červen,« dodal.

LOS PLAY OFF MS: ČR - Makedonie, Švédsko - Bosna a Hercegovina, Polsko - Nizozemsko, Rusko - Černá Hora, Srbsko - Maďarsko, Island - Portugalsko, Slovinsko - Norsko, Bělorusko - Lotyšsko, Dánsko - Rakousko.

(spo)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(spo)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.