FOTO - etp.pemandu.gov.my
Konečná: Díky mé iniciativě bude v Evropském parlamentu zhruba za měsíc obrovské slyšení na toto téma.

Palmový olej by měli zakázat!

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) nevidí zdravotní problém v konzumaci palmového oleje. Používání palmového oleje ale považuje za problém etický kvůli ničení deštných pralesů.

»Jsem ráda, že pan ministr Jurečka po tom tlaku vůči používání palmového oleje, který jsme začali my, KSČM, to vzal jako nosné téma na tiskovou konferenci,« řekla v pátek Haló novinám europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM), stínová ministryně životního prostředí. »Palmový olej není přímo zdraví škodlivý, ale z hlediska životního prostředí je velmi špatný. Jsme svědky kácení statisíců hektarů deštných pralesů nejen v Indonésii, ale i v Jižní Americe a jinde, aby tam mohly vznikat palmové plantáže. Myslím, že jsme natolik civilizovaná společnost, že takhle ničit životní prostředí nechceme, že si uvědomujeme, co to pro nás může znamenat do budoucna. Díky mé iniciativě bude v Evropském parlamentu zhruba za měsíc obrovské slyšení na toto téma. Přijedou zástupci z Indonésie, ale i z Evropské unie i z jiných částí světa, jichž se to týká. Pevně věřím, že se pokusíme najít nějakou iniciativu přímo Evropského parlamentu, kterou bychom výrobce donutili, aby palmový olej nepoužívali. Je to natolik závažný problém, že si toto téma beru za své a budu se snažit, aby to neskončilo pouze slyšením, ale konkrétními kroky, které výrobcům používání palmového oleje zakážou.«

Na celkové spotřebě rostlinných olejů pro potravinářské využití v EU27 se palmový olej podílí 21,3 %, zatímco slunečnicový je zastoupen pouze 15,4 %, ačkoli se slunečnice v Evropě běžně pěstuje, na rozdíl od tropické palmy olejné. Z řepky pochází 39,16 % potravinářských olejů v členských státech EU27. Palmový olej obsahuje velké množství vitamínu E, přírodních karotenů a nasycených mastných kyselin, jež jsou spojovány se vznikem aterosklerózy. Množství těchto kyselin je dokonce vyšší než ve vepřovém sádle.

Těžko se mu vyhnout

Podle odhadů tento olej obsahují nejméně dvě třetiny průmyslově vyráběných potravin, které denně sníme. Palmový olej se totiž v posledních třiceti letech stal jedním z nejpoužívanějších produktů rostlinné výroby. Potravinářské firmy musejí značit výrobky s palmovým olejem od roku 2014.

Do Česka se vloni dovezlo 16 000 tun palmového oleje. Podle ministra se palmový olej objevuje hlavně v margarínech. Dodejme, že téměř není dortíku, sušenky či tyčinky bez palmového oleje. Především se to týká trvanlivých výrobků. »Používá se nejenom v potravinářství, ale i v kosmetice a pro výrobu biopaliv,« dodala ředitelka ministerského odboru bezpečnosti potravin Jitka Götzová.

Podle ní všichni velcí výrobci v Česku používají palmový olej z produkce, která je certifikovaná. Tedy jde o olej, který nesmí pocházet z původních pralesních oblastí nebo oblastí s vysokou chráněnou hodnotou. Někteří výrobci od palmového oleje přecházejí k jiným rostlinným olejům.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 36 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


e173rb
2016-02-07 17:08
Myslím že to není problém jen ekologický, ale i ekonomický a taktéž
zdravotní. Proč by se měl dovážet rostlinný olej z druhého konce
světa, zatímco produkty našeho zemědělství jsou spalovány.
Zvláště když palmový olej působí na zvyšování cholesterolu v krvi
stejně jako sádlo.
hajek.jiri51
2016-02-06 11:05
Problém gastronomický to určitě není, ale je to určitě problém
ekologický. A je jedno kdo s ním přišel. Nepřijít s tím mohl jedině
blbec. Ale nedá se ten problém řešit jinak, než na úkor opravdu
veledůležitých deštných pralesů? Tak aby se vlk (to jest my a
potravinářský průmysl) nažral, ale ne za cenu ohrožení existence
deštných pralesů, potažmo i celého lidstva? Co tak osadit palmami
Saharu?
Reklama
Reklama

Reklama