FOTO - autor

Běžkování v areálu ostravských vysokých pecí

Mimořádnou šanci zasportovat si v areálu ostravských vysokých pecí v Dolní oblasti Vítkovic podpořil Moravskoslezský kraj. Přestože čtvrtý ročník ČEZ City Cross Sprintu 2016 skončil, milovníci běžkování si mohou nyní na vlastní kůži vyzkoušet závodní trať kolem Auly Gong.

Jak nás informoval náměstek hejtmana Ivan Strachoň (KSČM), po skončení soutěže čtvrtého ročníku ČEZ City Cross Sprintu 2016 si až do neděle mohou občané bezplatně sami zalyžovat, a to denně až do 21 hodin. K dispozici je i půjčovna lyžařského vybavení. Byť tato světově unikátní příležitost končí už tuto neděli, další sportovní a turistické akce jsou připraveny pro obyvatele kraje i pro jeho návštěvníky.

Moravskoslezský kraj jako každý rok finančně přispívá na sportovní soutěže, provoz a rozvoj sportovních center mládeže, sportovních oddílů a na projekty podporující volnočasovou aktivitu mládeže nemalou částkou. Ta každoročně stoupá. »Zatímco v roce 2013 to bylo 40 milionů, letos dosáhne výše 76 milionů korun,« zdůraznil Strachoň.

Pomoc handicapovaným dětem

Na programu čtvrtého ročníku ČEZ City Cross Sprintu 2016 nechyběla ani tradiční Spanilá jízda v dobových kostýmech, exhibice biketrialisty Petra Krause nebo závod snowbiků. O hudební povyražení se v závěru dne postarala Bubenická show Kuby Kupčíka a Kubabandu, po které následoval koncert kapely United Flavour a vystoupení DJ Frikyho a Martina Svátka.

Finanční prostředky vybrané po večerním koncertu United Flavour organizátoři předají Dětskému rehabilitačnímu stacionáři spadajícímu pod Městskou nemocnici Ostrava, při němž působí Občanské sdružení Želvička. To se stará o handicapované děti. Další pomoc se zrealizovala díky generálnímu partnerovi závodu, Skupině ČEZ. Na speciálním trenažéru přímo v areálu závodu mohli návštěvníci během jedné minuty vyjezdit finanční prostředky pro handicapované sportovce, kteří usilují o účast na Malmö Open 2016, což je otevřené mistrovství světa pro sportovce s fyzickým nebo kombinovaným postižením. Díky velkému zájmu návštěvníků Dolní oblasti Vítkovice o tuto aktivitu mohli zástupci Skupiny ČEZ předat občanskému sdružení ABAK-počitadlo šek ve výši 50 000 korun.

ČEZ partnerem lyžařů

ČEZ City Cross Sprint 2016 pořádá agentura Seven Days Agency ve spolupráci s Dolní oblastí Vítkovice a v koordinaci a pod záštitou Svazu lyžařů České republiky. Záštitu nad akcí dále převzali primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura, hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, předseda Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka a policejní prezident Tomáš Tuhý. ČEZ City Cross Sprint je zařazen mezi významné akce města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Generálním partnerem závodu je Skupina ČEZ.

(rk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 4 hlasy.

(rk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.