FOTO - fanpop.com

Dvě čtyřky oslavil Jágr vítězstvím

Gól sice nedal, přesto hokejový útočník Jaromír Jágr oslavil 44. narozeniny vítězně. Florida v nočním zápase NHL porazila Pittsburgh 2:1 po samostatných nájezdech a česká hvězda si užívala ovací fanoušků. Tleskali mu příznivci obou týmů, zámořskou kariéru totiž začal právě v dresu Tučňáků.

»Je mi dneska čtyřiadvacet,« vykládal Jágr již na rozbruslení před zápasem, kdy jej novináři obklopili v šatně. »Máte pro mě dárek?« ptal se jich dobře naladěný kladenský odchovanec. »Hrát zápas v den narozenin není žádný problém. Musíme vyhrát, to je celé. Pak to bude sladší, ale bude to těžké,« řekl nejstarší hráč soutěže.

A přání se mu nakonec splnilo. Panteři vyhráli, ukončili sérii dvou porážek a upevnili si vedení v Atlantické divizi. V konferenci je na tom lépe jen Washington. Přestože se Jágr do statistiky zápasu gólem ani asistencí nezapsal, patřil mezi klíčové hráče duelu.

Kouč Gerard Gallant mu totiž dal za úkol, aby na led chodil proti hlavní hvězdě soupeře Sidneymu Crosbymu. »Mám toho plný brejle. Poslední dobou jsem moc nehrál, jen kolem čtrnácti patnácti minut, a teď tam Crosby chodil pořád,« přiznal Jágr, který na ledě strávil 20 minut a 42 vteřin.

Už v průběhu zápasu mu klub připravil symbolický dárek. Na kostce nad ledem mu pustil video s řadou gratulací. »Občas mu řekneme, že je starý, a poškádlíme ho tím, ale ne moc často. Nemůžete dráždit legendu,« prohlásil Jonathan Huberdeau. »Je sranda mít v týmu hráče, kterému je 44 let. Je to působivé. Pravděpodobně se to v mé kariéře už nepřihodí, tak si užívám, že s ním můžu sdílet kabinu,« dodal.

Od klubu Jágr dostal i narozeninový dort ve tvaru dresu, z poloviny v barvách Floridy a druhá část připomínala dres české reprezentace. V národním týmu jej ale prý už fanoušci neuvidí. Rozhodnutí skončit po loňském mistrovství světa v Praze podle něj platí.

»Kluci, neblbněte. Já ani nevím, jestli budu ještě hrát. Růča (Martin Ručinský) moc dobře ví, že ne. Že to nejde,« řekl Jágr českým novinářům na dotaz, zda má nový generální manažer reprezentace šanci přemluvit jej ke startu na podzimním Světovém poháru.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.