Manžel Jan Urban přinesl produkt na pokřtění, kmotry byli Marie Rottrová a Roman Vojtek.

Magdaléna má pokřtěné A jedeééém!

Autorka a zpěvačka Magdaléna natočila své první autorské CD »A jedeééém......«, které bylo pokřtěno v pondělí 29. února v hudebním klubu Theatro Music Club v Praze. Kmotry alba se stali zpěvaččini přátelé a kolegové, zpěvačka Marie Rottrová a Roman Vojtek. Celým křtem provázel Martin Hrdinka. Svou přítomností zpěvačku podpořili Martin Písařík, Petr Vondráček, Michaela Nosková, Šárka Marková, Bohuš Matuš nebo František Pytloun.

Album, které vznikalo v průběhu loňského roku, je nejen obrazem životních událostí v Magdalénině životě: »Rozhodla jsem se předávat radosti i strasti svého žití a tak začaly vznikat první autorské písně.« A k tomu, že jí jdou texty přímo od srdce, dodává: »Svými písněmi chci vyjadřovat své pocity, názory... a vlastně si od písní slibuji a přeji jediné - aby se každý, komu se některá z písní zalíbí, našel a porozuměl jí právě proto, že text cítí podobně a že se v životě s něčím podobným již setkal.« A jedním dechem dodává, že »Pak má práce opravdový smysl a hodnotu, která mne s posluchačem k sobě připoutá.«

Na albu jsou nejen písně napsané Magdalénou, ale také písně, které zpěvačka napsala se svým manželem, zpěvákem a hercem Janem Urbanem, a píseň Medová slovíčka, jejíž autor je pan Jaroslav Wykrent.

Na křtu zazněly písně Rozjetej vlak, Měsíc, Ani náhodou, O lidech, Slunce, Polibky všedních krás, Svatební zvony, Puzzle a Busík.

Zpěvačka je jednou ze sólistek Orchestru Karla Vlacha a Orchestru Septet Plus Dalibora Kaprase. Celých osm let zpívala jako vokalistka po boku Marie Rottrové, kde se rozplývala nad melodiemi i texty Jaroslava Wykrenta, který často jako host na koncertech Rottrové vystupoval.

Přes nejen tyto zkušenosti a radosti mezi skvělými muzikanty se Magdaléna propracovala až k psaní si vlastních písní a textů. Díky nezměrné lásce k hudbě a fantastickým výkonům kapely Duna Band, která ji na koncertech a vystoupeních doprovází, a složené právě z muzikantů dvou jmenovaných orchestrů, se tak mohlo narodit i první autorské CD...

Roman JANOUCH

FOTO - archiv


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 14 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.