FOTO - Wikimedia Commons

Při policejní razii v Schaarbeeku se ozval výbuch

Během razie ve městě Schaarbeek v bruselském regionu »zneutralizovala« policie jednoho člověka. S odvoláním na místní agenturu Belga o tom informovala agentura Reuters. Krátce před razií se ozval výbuch. Několik domovních prohlídek provedla policie v Schaarbeeku už ve čtvrtek. Ve městě zadržela před týdnem i dlouho hledaného Salaha Abdeslama.

Okolí zásahu policie neprodyšně uzavřela. Podle agentury DPA jsou na místě těžce ozbrojení a maskovaní příslušníci bezpečnostních složek i vojenská vozidla.

Už ve čtvrtek pozdě večer provedla belgická policie několik razií v centru Bruselu, v takzvané evropské čtvrti i v Schaarbeeku. Zadržela při nich v souvislosti s úterními teroristickými útoky šest lidí.

Právě v Schaarbeeku policie minulý pátek zadržela také Salaha Abdeslama, kterého podezřívá z přímého zapojení do loňských listopadových teroristických útoků v Paříži. Spolu s ním zadržela i dalšího islamistu Aminea Choukriho.

Při úterních teroristických útocích v Bruselu zahynulo na letišti Zaventem a ve stanici metra Maalbeek nejméně 31 lidí. Kolem tří set dalších utrpělo zranění.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.