Play off se hraje, pokud nemáte zlomenou nohu

Pro hokejisty Chomutova skončila v pondělí sezona. A povedla se. Pocit z dobře odvedené práce nezkazila ani čtvrtfinálová porážka 0:4 na zápasy s Libercem. Liberečtí tygři byli v sérii velcí favorité. Kouč Vladimír Růžička hokej snídá, obědvá a večeří. I proto už myslí na novou sezonu.

Jak vydýcháváte vyřazení?

Jsme zklamaní teď z těch posledních duelů, ale jinak si myslím, že sezona dopadla pro Chomutov velice dobře. Převažují pozitiva. Když jsem se před sezonou podíval, která mužstva můžeme dostat pod sebe, tak jsem jich moc nenašel. A pod námi pak byla mužstva jako například Třinec a Litvínov, loňští finalisté, ale také kluby jako Vítkovice nebo Pardubice.

Co říci k čtvrtfinálovému soupeři…

Liberec vyhrál základní část, hrál dobře a má velkou kvalitu, ale myslím, že v těch prvních třech utkáních byl i trošku šťastnější. Postoupit přes ně bylo asi nad naše síly. Abychom je porazili čtyřikrát, to nevím, co by se muselo stát. Ale mohli jsme je trochu více potrápit.

Co bylo ve čtvrtfinálové sérii nejdůležitější, rozhodující?

Chybělo nám více zkušeností s play off. Je to něco jiného. Rozhoduje i trošku zkušenost, abyste zvládli ty důležité momenty. I když jsme na to hráče připravovali, tak byla škoda, že třeba při těch dobře rozehraných zápasech v Liberci jsme tohle maličko nezvládli. Ale kluci za to nemůžou, když to play off nikdy nehráli. Liberec tam má zkušenější hráče a v těch určitých momentech to bylo vidět.

Pro Chomutov byl postup do play off historickým úspěchem…

Účast v play off je velké povzbuzení pro celý klub. Chomutov hrál vždy dole, baráž o sestup nebo o postup z první ligy. Je nepříjemné, když hrajete baráž a nevíte, na jakou soutěž si máte to mužstvo stavět, jestli na extraligu nebo první ligu. Pak ho sestavujete v květnu a v červnu, kdy už jsou hráči rozebraní. Když víte, že skončíte do 10. místa, můžete si vše připravovat mnohem dříve.

Velkým celosezonním strašákem je play out!

Ano, navíc play out, to je zase úplně něco jiného. Tam máte pořád obavu, co přijde. Když vypadnete z play off, je to škoda, jste naštvaný, ale nic se neděje, jede se příští sezonu dál. Z play out ale můžete skončit v baráži, tam se vám zraní klíčoví hráči a může se stát, že z té extraligy vylítnete, tam to není sranda.

Jak bude znít vaše celkové hodnocení?

Skončili jsme po základní časti osmí. Byl jsem hrozně rád za to, že jsme to předkolo zvládli a postoupili přes Kometu do čtvrtfinále. A jsem moc rád, že se nám ta sezona povedla. Byla těžká a musím za ni hráčům poděkovat, zaslouží poklonu. Poděkovat je třeba i všem v klubu. A také divákům, jak nás podporovali. Bylo skvělé, jak nám přes prohru s Libercem poděkovali za sezonu a fandili, i když se nám nedařilo. Je to zásluha všech. Nesmíme se ale uspokojit a pracovat dál. Musíme být připravení.

Vašemu týmu se dařilo především na domácím ledě!?

Není jednoduché vyhrát tolik zápasů doma. Na druhou stranu jsem smutný z toho, že se nám moc nevedlo venku. Kdybychom hráli o malinko lépe venku, mohli jsme se dostat do té šestky. Když pak jdete do play off z té šestky, máte stejný rytmus jako soupeři. Myslím, že na nás předkolo pak bylo malinko znát. Hráči jsou rozehraní, ale už vydali nějaké síly a přišlo mi, že pak nám v některých momentech docházela šťáva.

Jak jste vůbec vnímal šatnu?

Skvělá parta, kterou hráči vytvořili. Před sezonou se povedlo přivést posily s bojovným srdcem a charakterem. Chceme i do budoucna sázet právě na takové hráče, kteří pak nastoupí v play off i třeba se zraněním. Protože play off se hraje se vším, pokud nemáte zlomenou nohu nebo čtyřicítky teploty.

Je mně jasné, že už myslíte na novou sezonu!?

Posily už mám vyhlédnuté. Nějaké hráče máme podepsané, nějaké další máme v hledáčku, takže to mužstvo zase malinko obměníme, ale ono to zabere tři až čtyři sezony, než se podaří ten tým trošku stabilizovat. Musí se to vytříbit. Ale už poměrně dost dlouho na tom děláme a chceme si mužstvo připravit na příští sezonu, protože víme, že v té vyrovnané soutěži může sezona dopadnout jakkoliv a nikdy nevíte, co se může stát.

(stu, zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.7, celkem 3 hlasy.

(stu, zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jhulka.cz
2016-03-27 13:46
Pan Růžička neví, že Chomutov hrával ligu také o první místo,
čili nahoře, což si však nemůže pamatovat. Jinak chápu smysl
rozhovoru právě s bývalým slávistou Vladimírem Růžičkou.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.