Reklama

Profesor Jan Pirk pochválil integraci Vietnamců

Významný kardiochirurg profesor Jan Pirk veřejně pochválil a celospolečensky ocenil v rozhovoru o migrační vlně pro Parlamentní listy integraci Vietnamců v ČR. Letos již integraci 67tisícové vietnamské komunity žijící u nás veřejně pochválili také prezident Miloš Zeman (u nás i na akci v únoru v Bratislavě) a premiér Bohuslav Sobotka (u nás i v Bruselu).

S názorem profesora Jana Pirka na současnou migraci a integraci cizinců v EU plně souhlasím. Šedesátisedmitisícová vietnamská komunita se výborně integrovala do naší společnosti, vietnamské děti mají studijní průměr na českých základních školách 1,3 a na středních školách 1,7. Přes sedm set Vietnamců úspěšně studuje na vysokých školách, někteří získali i české občanství a dokončili u nás úspěšně studium na Policejní akademii i na Univerzitě obrany. Vietnamci jsou velmi pracovití a nestojí na úřadech práce se žádostmi o podporu. Provozují zde cestovní kanceláře, hotely, restaurace, bistra, firmy na IT technologie, módní salony, ale i mnoho potravinových večerek po celé ČR i na malých vesnicích ku prospěchu a spokojenosti veřejnosti. A to se ve Francii, Belgii, Německu a v Holandsku již u druhé generace muslimů nepodařilo.

ČR je proto příkladem celé EU v řešení migrace i v integraci cizinců a EU, ani paní kancléřka Merkelová, nemají právo ČR ohledně migrace kritizovat, ani nám něco nařizovat, spíše by se měly od nás učit.

Marcel WINTER, předseda Česko-vietnamské společnosti


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 27 hlasů.

Marcel WINTER

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama