Ústecký kraj postaví dalších 20 kilometrů Labské stezky

Ústecký kraj plánuje stavbu další části mezinárodní cyklostezky Labská stezka na Litoměřicku. Nový, 20 kilometrů dlouhý úsek na Litoměřicku má stát přes 50 milionů korun. Kraj chce víc než polovinu prostředků získat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák (KSČM).

Labská cyklotrasa v Drážďanech. FOTO - cs.wikipedia.org

Celá stezka od Severního moře přes Labské pískovce až po Polabí měří 1270 kilometrů. V Ústeckém kraji je 96 kilometrů. Z velké části už je hotová, letos kraj staví menší část na Litoměřicku. O dotaci z IROP se uchází na úsek Třeboutice - Nučnice. Z odhadovaných nákladů 52 milionů korun chce Ústecký kraj získat z evropské dotace 30 milionů. »Je podaná žádost do IROP. Předpokládáme, že bychom měli uspět, protože jsme splnili všechno, co podmínky vyžadují. Je to významná cyklostezka nejen z našeho pohledu, ale i z pohledu Evropy,« řekl Rybák.

Náklady na stavbu jsou zatím jen odhadem, konečná částka vzejde z výběrového řízení. Kraj věří, že další úsek začne stavět už v příštím roce. »Pochopitelně to bude odvislé, kdy dostaneme informaci o tom, jak jsme byli úspěšní v IROP. Naším cílem je zahájit stavbu co nejdříve,« doplnil Rybák. Podle harmonogramu, který si kraj stanovil, by měla být stezka na území Ústeckého kraje kompletně hotová v roce 2020.

Ve stavbě mezinárodní stezky pokračuje i Středočeský kraj. Letos má v plánu dva úseky, a to Kly - Mělník a Čelákovice - Lázně Toušeň.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.