Bohatý je ten, kdo nevytváří chudé

»Pojďme se společně pustit do díla a vytvořme společnost, za niž se nebudou naši potomci stydět a nás proklínat. Nechceme je přece potrestat,« říká kandidát KSČM do Senátu ve volebním obvodě 58, Brno-město, Oldřich Duchoň.

»Přijal jsem kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky, protože nejsem, stejně jako vy, spokojen se stavem, ve kterém se nachází naše zem a kam ji dovedly vlády po ‚hadrákové revoluci‘,« vysvětluje Duchoň, ročník 1962, který se narodil a žije v Brně - Chrlicích. Pojďme se tedy na tohoto kandidáta podívat blíže.

Oldřich Duchoň absolvoval základní devítiletou školu ve své rodné obci. V roce 1977 nastoupil do učení do tehdejšího ZKL Brno (později Zetor), kde se vyučil automechanikem. V těchto letech pod stejnými hlavičkami i »kopal« 1. dorosteneckou fotbalovou ligu. V roce 1981 se oženil a manželství mu vydrželo dodnes. Od roku 1984 pracoval v JZD Mír Brno Tuřany, a to střídavě jako řidič, občasný »panský kočí« a mechanik až do roku 1990. Duchoň se následně dal na podnikání. Až do roku 2013 se jako vlastník firmy Auto Duchoň věnoval maloobchodu a autoopravárenství.

»V roce 2007 jsem přeskočil od kopané ke koním pod kapotou a sem tam se svezu v závodech do vrchu ve voze, který jsem si za pomoci mých tehdejších spolupracovníků postavil. Byla to realizace mého klukovského snu a mým spolupracovníkům patří obrovský dík za jeho splnění,« přibližuje Duchoň, jak se dostal ke koníčku, který mu vydržel dodnes. Jak práce v servise přibývalo, tak se o ni »baťovsky« rozdělil se svými spolupracovníky. Od zmíněného roku 2013 Auto Duchoň podniká v jiných činnostech a jeho zakladatel se věnuje celospolečenským problémům v rámci politické strany KSČM. »Před rokem 1989 se tehdejším komunistům ze mne soudruha udělat nepodařilo, zato nynější ‚demokraté‘ jej ze mne utvořili,« usmívá se Duchoň, ale zcela vážně dodává, že nyní až na výjimky vedou společnost stále stejní lidé, kteří dokáží bezostyšně tvrdit jednou to a po názorové piruetě něco jiného. »Tak jak to nejlépe vyhovuje jejich zájmům,« konstatuje.

Žít a ne přežívat!

Jeho priority jsou složeny v jednom jednoduchém hesle, které si vytvořil: »Bohatý je ten, kdo nevytváří chudé«. »A tomu bych chtěl podřídit svoji práci v Senátu. Každopádně hlavní důraz budu klást na sociálno. Je pro mne nanejvýš neúnosné, když v rámci toho, že jsme společnost 21. století nejsme schopni zajistit základní věci, jako je kvalitně dostupná zdravotní a sociální péče,« popisuje Duchoň, podle nějž je důležité žít a ne přežívat. »A zdá se mi, že dneska si zrovna toho života neužíváme, ale pouze ho přežíváme. Myslím si, že o tom ta pozemská pouť není. Vraťme se k lidskosti, ta jediná znamená pokrok a cestu vpřed,« dodává.

»Chci vám veřejně slíbit, že budu pracovat ve prospěch nás všech, tak abychom měli opět důvod se na sebe smát. A byli jsme spokojeni se způsobem života zde na zemi, a ne abychom pod psychofarmaky, alkoholem a jinými drogami jen přežívali ze dne na den. Nebuďme sobci, všem se nám uleví, věřte mi. Můj volební program jste vy všichni!,« vzkazuje kandidát KSČM do Senátu.

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.6, celkem 21 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


josef.nemec53
2016-08-17 05:08
Olda Duchoň i když kandiduje v Brně do Senátu má naši podporu přes
přízeň co máme na Brněnsku a vysvětluji jim že toto je ta správná
volba a tak věřím že se tam dostane a bude velkým přínosem pro
naší stranu
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.