Základem úspěchu jsou životní zkušenosti

Eva Badinková, sympatická rodačka z druhého největšího jihomoravského města Znojma, nyní žije v Holešově, malebném městečku nedaleko Zlína. Ve svém profesním životě prošla od dělnické práce až na úřednickou pozici občanského zaměstnance Policie ČR. Každá práce jí něco dala, získala zkušenosti a poznatky. Nyní kandiduje do Senátu ve volebním obvodu č. 76 – Kroměříž.

»Jedním z nejpalčivějších problémů v mém obvodu ve volbách do Senátu je tvorba nových pracovních míst,« říká Eva Badinková. »Jde především o oblast Morkovicka a přilehlých obcí. Pokud již nějaký investor chce investovat v regionu, vybírá si lukrativnější místa s daleko lepší dostupností. Vždyť vzpomeňme jen strategickou průmyslovou zónu Holešov. V zóně je pouze pět společností, které ovšem zaměstnávají minimum pracovníků. Víceméně je zóna bez využití. A peníze z ní utíkají. Problematická je rovněž dostavba rychlostní silnice R49 a R55. Tady je přístup státu velice liknavý. Problémy s dopravou nemá ovšem jen Kroměřížsko, ale také Vyškovsko. Co se týká zaměstnanosti, tyto problémy trápí i obce na Vyškovsku.«

Zkušenost a praxe

Eva je členkou výboru pro sociálně právní ochranu dětí při městském úřadě v Holešově. »Snažím se aktivně pracovat všude tam, kde je třeba. Vždyť problémů kolem nás je více než dost. Zajímám se o zajištění bezpečnosti občanů, ale také o dodržování práv. Nejen to. Všichni víme, v jaké formě je náš sociální systém. Snažím se sbírat poznatky a upozorňovat na chyby v sociálním systému. A že jich tedy je. Toto je také jedna z  mých aktivit, nejen v době kampaně, ale mimo ni. Má práce mi k tomu vytváří vcelku dobrý pohled, člověk zjišťuje, jak jsou nádoby propojené. Zkušenost a praxe jsou největší devízy v životě, které znám,« svěřuje se.

Pro seniory také pořádá besedy na různá témata, hlavně z oblasti prevence obecné kriminality, bezpečnosti silničního provozu, ale i na téma různých forem okrádání seniorů. Vždy je totiž dobré vědět, jak se bránit, nebo když už se taková věc stane, kam se obrátit. V očích seniorů je vidět vděk za to, že se jim někdo věnuje, a to je ta nekrásnější odměna, kterou znám, přiznává Eva.

Škola, rodina...

Vystudovala znojemské gymnázium. Potom však místo studia vysoké školy přišla rodina. »Já jsem za to dnes moc ráda. Přiznám se, že mým snem bylo pokračování studia na vojenské škole. Prostě nějak mě uhranula uniforma. Přišly ovšem povinnosti rodičovské a já se jich chtěla zhostit co nejlépe, tak studium muselo stranou. Studium na vysoké škole jsem absolvovala až v pozdějším věku. Vrhla jsem se do studia a přiznávám, že občas to byly chvíle krušné,« přiznává.

Aby mladá rodina získala byt, přestěhovala se  do Moravskoslezského kraje, kde Eva měla možnost poznat život mezi horníky a jejich opravdu těžkou práci. »Kolikráte jsem slyšela názory, jo horníci, ti mají peněz dost, ale za jakou cenu, to už nikdo neřekl. Upřímně, jen sfárat do podzemí je ohromná odvaha. Proto dnes, když vidím co se děje s OKD a lidmi, kteří v hornictví nechali život a zdraví, nenechává mě to chladnou,« přiznává máma tří dětí, dvou dcer a syna. Nejstarší dcerka je v současné době na mateřské dovolené, jinak je profesně účetní. Syn je strojař a nejmladší dcerka vystudovala veterinární střední školu. Nyní ale dělá floristku. »Také jsem šťastnou babičkou dvou vnuků. Jak patrno, děti již žijí každý svůj život. Do toho jim nemluvím, ale pokud potřebují poradit či podpořit, vědí, že za mnou mohou vždy přijít,« připomíná Eva.

Rodinná soudržnost

Manželství se jí však nevydařilo a tak děti vychovávala víceméně sama. Vedla je k práci a poctivosti. To se povedlo a bere jako největší úspěch ve svém životě. »Rádi se také scházíme jako rodina, bohužel dnešní doba je tak hektická, že tomu příliš nepomáhá. Je to škoda, neboť se ze společnosti vytrácí taková ta rodinná soudržnost, kterou jsme znali ještě od babiček a našich rodičů.  Já se snažím, aby tato hodnota a nejen tato v rodině zůstala dál pro další generace.

No, a když se sejdeme všichni včetně mé mamky, je u nás opravdu veselo. Připadám si potom jako ve filmu Homolkovi,« říká Eva Badinková.


Sportovkyně, zahradnice, operní fanynka

Základní školu jsem absolvovala v atletické sportovní třídě, připomíná Eva Badinková. Moje specializace byly běh na 100 m, 200 m a skok do dálky. No a sportovní duch mi zůstal i v pozdějším věku. I když již nejde o výkony, které by oslňovaly, přeci jen mi láska k pohybu zůstala. Ráda hraji tenis, jezdím na kole. V zimě zase stoupnu na lyže. Ne, že bych byla přeborník, ale sportuji pro radost. Dokonce jsem dva roky hrála ženský fotbal.

Také koketuji s motorkami. Sama jednu vlastním. Odpočinkově si zahraji také bowling. Ale nežiji jen sportem, to jistě ne. Pokud čas dovolí, navštívím divadlo. Mám ráda smích, tak pěknou divadelní komedií s nadsázkou nepohrdnu. Ovšem opera, či opereta jsou moje srdeční záležitosti. Mezi mé oblíbené skladatele patří Giuseppe Verdi. A mimo můj zájem nezůstávají ani staré české filmy. Přiznám se, že když už opravdu potřebuji od všeho únik a vyčistit hlavu, kouknu prostě na pohádku.

Pracuji ráda také na zahrádce. Takovou mojí úchylkou - jak já říkám, je pěstování rajčat. Různé odrůdy, červené, žluté, kulaté, šišaté, prostě vyzkouším, co se dá. Takový malý Mičurin.


Proč kandiduji do Senátu?

Je mnoho důvodů, proč jsem kandidaturu přijala, ale snad nejpodstatnější je, že už se mi zajídá poslouchat neustálé sliby vládních činitelů. Lži a výmysly jsou na denním pořádku. Copak si občané nezaslouží něco víc?

Chtěla bych se alespoň něčím podílet na chodu této země. Své zkušenosti promítnout do praxe a ku prospěchu obyvatel. Nechci být politikem od stolu. Sami víte, kolik takových máme a jaké bláboly jsou schopni vytvořit. Tak trochu se odchylujeme od života v právním státě. Tady bych ráda pomohla s legislativou. A kde jinde než právě ve vrcholové politice. Současná vláda nenaslouchá hlasu lidu. A když ano, tak jen před volbami, aby zase občany oblbla. V této oblasti je opravdu co zlepšovat.

Jako občanský zaměstnanec policie vidím věci nejen očima policistů, ale i občanů. Není jednoduché vždy zabezpečit pořádek a bezpečnost v ulicích. Chtěla bych být nápomocna při tvorbě zákonů, které by občanům zajistily klidný život. Zvláště seniorům, kteří doplácejí na svou důvěřivost. Také nechci, aby naše dívky a ženy byly vystaveny napospas rádoby migrantům, kteří tady skoro beztrestně páchají věci, za které by byl každý jiný občan zavřený. Tady je třeba opravdu makat na plný plyn, a ne jen občanům slibovat.

V sociální oblasti je také mnoho co zlepšovat. Každý druhý občan si dnes položí otázku, zda se vůbec vyplatí chodit do práce. Dáváme tam, kde si to nezaslouží, a bereme těm nejpotřebnějším, což jsou senioři a matky samoživitelky. Potom se nemůžeme divit, že je pracující člověk v téhle společnosti spíše pro smích. No prostě takový dobrý »Kocourkov«. Potřeba změn je více než nutná.

Ráda bych alespoň minimálně ovlivnila současnost a budoucnost této země a potažmo občanů. Když vidím utrápené tváře našich pracujících a seniorů, je mi z toho dost smutno. Z výše uvedeného je jasné, co jsou moje priority, s kterými vstupuji do senátních voleb.

Jsem člověk z praxe a s praxí, ale uvědomuji si, že pro svou práci budu potřebovat znát názory občanů. To považuji za velmi důležité. Dovolím si tedy říct, že budu pracovat a rozhodovat se znalostí věcí. Konečně, vždyť to, co děláme, politiku, máme dělat pro lidi a s lidmi, ne?


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 30 hlasů.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


1958Jirka
2016-08-18 12:10
Vážená paní! Velice si vážím vašich názorů a postojů. Bohužel
musím konstatovat, že prospěšnější Vašemu Kroměřížsku by jste
byla doma na Moravě a nikoliv v Praze v Senátu. Tam je 81 hlav, které
chtějí prosazovat své zájmy a svoji politiku. Navíc si nejsem jist,
jak bezprostředně můžete ovlivnit politiku ve svém obvodu. Svého
času jsem se obrátil na jednoho senátora za pražský obvod s
problémem. On mně odpověděl, že situaci vidí stejně, ale nemůže
mně pomoci, neboť pražské zastupitelstvo jej nebere na vědomí.
Lidově řečeno senátor je jim ukradený!Přesto Vám přeji hodně
úspěchů a volební úspěch!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.