Portál Šance dětem pomáhá již pět let

Vzdělávací portál Šance Dětem vznikl 1. srpna 2011 jako projekt Nadace Sirius. Vystihuje ho motto »Pomáháme dětem, které neměly v životě štěstí«. Portál nabízí odborné rady o všem, co se týká světa ohrožených dětí.

Články, jež zde najdete, jsou určeny zejména rodinám s dětmi, které potřebují poradit nebo se zorientovat v problémové situaci, již právě řeší. A dále pro všechny, které zajímá téma ohrožené děti. Důležité podněty zde mohou najít i pracovníci v oblasti sociální práce s rodinami nebo studenti souvisejících studijních oborů. Portál také umožňuje všem dárcům, kteří chtějí pomoci, získat kvalitní a důvěryhodné informace.

Webové stránky www.sancedetem.cz za pět let činnosti urazily pořádný kus cesty. V současné době Šance Dětem spolupracuje celkem se 139 odborníky, veřejnost zde najde 182 publikovaných grafů a témat měsíce, též 2301 aktualit z oblasti dětí ohrožených sociálním prostředím či nějakým zdravotním problémem. V současné chvíli na něm visí 17 500 článků a 16 850 odkazů v Odborné knihovně.

Šance Dětem současně poskytuje též audiovizuální rady a inspiraci prostřednictvím stejnojmenného kanálu na YouTube. Tam je přes devadesát videí (rozhovory i videodokumenty).

Co vše lze na informačním portálu Šance Dětem nalézt? Odborné informace k celé šíři možných problémů u dětí, doporučení, kde hledat pomoc, kontakty na odborná pracoviště a pomáhající organizace, tipy na související literaturu, TV pořady a webové stránky, ale též nově pravidelný monitoring denního tisku zaměřený na rodinu, dítě, sociální problematiku a zdraví.

»Čtenáři nejčastěji hledají informace o sociálních dávkách pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením, informace pro problémové situace, které musejí řešit rodiče-cizinci žijící na našem území, a také informace typu: Chci pomoci,« vysvětlila Alena Hechtová, projektová manažerka a editorka Šance Dětem. Po celých pět let patří do pětice nejhledanějších též informace o psychických problémech dětí.

Stále více atraktivní se stává Šance Dětem také na Facebooku. V současné době se může pochlubit 2000 fanoušky, kteří stále přibývají. Více www.youtube.com/SanceDetem, www.facebook.com/sancedetem.

Řešení s důrazem na prevenci

Cílem Nadace Sirius je pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí. Nadace hledá systematická a účelná řešení problémů dětí s důrazem na jejich prevenci. Maximálně využívá české a mezinárodní zkušenosti a příklady dobré praxe, spolupracuje s předními odborníky. Za dobu svého působení od roku 2008 podpořila částkou více než 130 milionů Kč řadu projektů zaměřených na ohrožené rodiny a děti.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 7 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.