V Počernickém parku se synem Markem, dcerou Sophií, synem Nicolasem a synovcem Marcusem. Jelikož svou rodinu miluji nade vše, je pro mne nejdůležitější čas strávený s nimi po boku. FOTO – archiv Ludmily Nedělkové

Chovej se k lidem tak, jak bys chtěl, aby se oni chovali k tobě

Takové je životní krédo kandidátky KSČM do Senátu ve volebním obvodu č. 22 Praha 10, který zahrnuje území městské části Praha 10, s výjimkou části k. ú. Vinohrady, ležící na území městské části Praha 10. Dále zahrnuje území městských částí Praha-Štěrboholy a Praha-Dubeč. Jméno Ludmila Nedělkova pozorní čtenáři Haló novin z našich stránek znají, proto dejme slovo přímo kandidátce osobně.

Narodila jsem se v Praze a žiji tu stále. Vystudovala jsem sice na SZŠ obor všeobecná zdravotní sestra, ale tomuto poslání jsem se nevěnovala. Po maturitě jsem úspěšně absolvovala přijímací řízení na filozofickou fakultu a začala studovat bulharistiku, makedonštinu, překladatelství a tlumočení spolu s etnografií, folkoristikou a dalšími podobory. Měla jsem velké štěstí na výborné profesory, kteří nás mnoho naučili. Už na vysoké škole jsem získala své první zkušenosti s publikováním. Mé prvotiny byly součástí bakalářské a státní zkoušky.

Na kulturním poli

Již v době studií jsem velmi úzce spolupracovala s tehdejším bulharským velvyslancem profesorem Bojanem Ničevem. On byl profesí spisovatel a jeho zkušenosti jsem považovala za obrovský přínos pro mou práci. Spolupráce s tehdejším kulturním atašé mi pomohla k práci na kulturním poli. Nastoupila jsem totiž jako zástupce ředitele bulharského kulturního a informačního střediska, vedla jsem galerii, komunikovala s televizí, vedla veškeré kulturní akce centra a v jeho rámci jsem působila jako lektorka bulharského jazyka pro studenty, ale i obchodníky a podnikatele spolupracující s Bulharskem. Této činnosti se věnuji dodnes – doučuji cizince našemu mateřskému jazyku a snažím se o integraci těchto menšin do naší společnosti.

Proč do politiky

Ve své práci jsem neustále mezi lidmi, zajímám se o jejich radosti i starosti. Každá etapa mého života mi umožnila poznat o trochu víc, s jakými sociálními problémy se naše současná společnost potýká. Ani mé početné rodině se problémy nevyhnuly.

Proto jsem se také rozhodla vstoupit do politiky. Abych nebyla jen kritikem, ale pokusila se s pomocí Vás, voličů, prosadit některé změny, aby se lidem v městech a obcích žilo lépe. Budu-li zvolena do Senátu, bude mě zajímat nejenom »velká politika«, ale zejména problémy lidí – snaha pomáhat v řešení všeho, co nám ztrpčuje život. Bude to práce především ve Váš prospěch.

Moje záliby

K mým zálibám patří turistika. Ráda se vydávám na výlety do přírody nebo za památkami naší minulosti – a to pěšky i na kole. Velmi ráda si zazpívám, plavu. Jsem člověk aktivní.

Baví mě psát, psaní je mým největším koníčkem. V současné době projevilo jedno nakladatelství zájem o mou knižní prvotinu, a to o dětskou knihu pohádek. Občas můžete v Haló novinách najít mé fejetony, politické úvahy a bajky pro naše nejmenší. Jako matka tří dětí dobře vím, jak důležité je vyprávět a číst potomkům od útlého věku – nejen pohádky. Mé děti na krásných českých pohádkách vyrostly a já k těm klasickým občas nějakou novou přidám.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 21 hlasů.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


tomasklima162
2016-09-22 05:11
Opravdu by se chtěl nějaký komunista nechat mučit eletrickým proudem
tak jako to dělávat s. Grebeníček st. politickým vězňům?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.