Není možné »venkov« ponechat svému osudu

Volební obvod číslo 55, ve kterém do Senátu za KSČM kandiduje Radoslav Skála, se sice jmenuje Brno-město, ale tvoří jihozápadní prstenec kolem města Brna.

Polovinu území Jihomoravského kraje tvoří orná půda a leží zde 91 % vinic České republiky. Jihomoravský kraj byl v minulosti vyspělý jak průmyslově, tak i zemědělsky. Patří k regionům s obrovským ekonomickým potenciálem, ale i vyšším průměrem nezaměstnanosti v okrese Znojmo. »Název volebního obvodu Brno-město svádí k domněnce, že se jedná o město Brno, ale až na drobné výjimky se jedná především o okres Brno-venkov, což dokládá i počet 111 obcí ve volebním obvodu. Specifikem volebního obvodu, který tvoří jihozápadní prstenec kolem města Brna, je velký rozdíl v ekonomické a sociální oblasti mezi městem Brnem a obcemi tohoto prstence. Není možné rozvíjet vhodné životní podmínky pouze ve velkých aglomeracích a ‚venkov‘ ponechat svému osudu,« uvědomuje si Skála.

Za montérky se nestydí

Narodil se v roce 1958 v bývalém královském městě Ivančicích a až do současnosti v něm trvale žije a pracuje. »Od dětství mě nenásilně formovala rodina, škola a sport. Školní vzdělávání jsem ukončil maturitou v roce 1978 na Střední průmyslové škole stavební v Brně,« zavzpomínal na dobu, než po základní vojenské službě nastoupil jako stavební technik do podniku Retex, n. p., Ivančice. Od roku 1994 až do současnosti pracuje jako stavební technik v Nemocnici Ivančice. »Byl jsem součástí týmu realizujícího rekonstrukci nemocnice i její další výstavbu, celý areál dostal zcela novou tvář,« je rád.

S manželkou vychovali dceru, dnes již dospělou, a společnými silami postavili rodinný dům. »Nestydím se obléct montérky a jít vytvářet hodnoty, práce na domě a kolem něj pro mě znamená nejen ověření teorie v praxi, ale i relaxaci a provozování dalšího časově náročného koníčka, který trochu upozadil sport,« vysvětlil, proč už nemá tolik času na sport. Na výkonnostní úrovni totiž provozoval přes 20 let kopanou, ale i ostatní sporty jsou mu blízké. »V současnosti se snažím jako zastupitel města vytvářet pro mladší generaci lepší podmínky pro sportování. Sám si občas splním dětský sen,« doplnil.

S lidmi a pro lidi

Celý život pracuje s lidmi a pro lidi v duchu hesla KSČM. »Proto je mi blízká její politika. V naší krásné zemi zůstala jedinou levicovou stranou, kterou zajímají každodenní problémy všech občanů. Za ni od roku 1998 pravidelně kandiduji do obecního zastupitelstva a pět volebních období v něm pracuji,« připomněl i své úspěšné období.

V letech 2010-2014 totiž vykonával funkci místostarosty města Ivančice. »Díky tomu jsem měl nejen možnost se spolupodílet na přípravě a realizaci jedinečných projektů vodárenské infrastruktury v objemu přibližně jedné miliardy korun zahrnujících několik měst a obcí okresu Brno-venkov, ale také být každodenně v kontaktu s lidmi, jejich potřebami a požadavky. V komunální politice jsem využil svých znalostí z předchozích zaměstnání a současně se naučil řešit záležitosti z nejrůznějších oblastí života. Celoživotní získané zkušenosti bych chtěl uplatnit v celostátní politice,« dodal.

Používat selský rozum

Základem státu je harmonicky fungující rodina, a proto je třeba v základních potřebách uspokojit bez rozdílu všechny generace. »Je třeba mladou generaci udržet na tzv. rodné hroudě vytvořením srovnatelných životních jistot s velkými aglomeracemi už i proto, aby se kdo měl postarat o rodilou seniorskou generaci, která zde chce v klidu dožít mezi svými a následně převzít štafetu předávanou z generace na generaci. Nesmí dojít k hromadnému vylidňování ‚venkova‘ z důvodu vyšších životních nákladů a sociálních nejistot a následnému eventuálnímu zániku katastrálních území,« je přesvědčen.

Naši předkové podle Skály vybudovali hodnoty s použitím obyčejného selského rozumu, které je třeba chránit, dále rozvíjet, a ne je ničit. »Tento odkaz prosazuji a hájím. Podpořím všechny rozumné návrhy vedoucí k prospěchu a prosperitě naší vlasti a za všechny její slušné občany se rád postavím. S použitím selského rozumu budu prosazovat, pokud budu zvolen, nejen uvedené priority, ale hlavně zájmy obyvatel celé ČR, protože ty jsou, až na malé výjimky, totožné s potřebami obyvatel Jihomoravského kraje i volebního obvodu. Podpořím všechny rozumné návrhy vedoucí ku prospěchu a prosperitě naší krásné země a za všechny slušné lidi zde žijící se rád postavím,« slíbil. V rodném Jihomoravském kraji bude v letošních podzimních volbách kandidovat nejen do Senátu, ale i do krajského zastupitelstva.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 38 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jirichmelarcik
2016-09-30 18:24
Ovšem jak toho dosáhnout, když půda v příhraničí už není česká.
Když je Čechům znemožněno zpracování dřeva z českých lesů. Když
rozhodující podniky a banky jsou cizí?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.