Reklama

Globální prediktoři

Hitem některých pravidelných sledovatelů internetu je zamýšlení nad tím, jak svět řídí »globální prediktor«. On, nebo co to vlastně je? Podle Wikipedie »ukazatel úspěšnosti nebo neúspěšnosti průběhu procesu či vývoje jevu, odhadce dobré i špatné prognózy.«

Přiznávám, že z této »definice« nejsem moc moudrý. Jak může řídit svět nějaký ukazatel. Prosím, mnohá slova lze vysvětlit i jinak. Prediktor může být někdo nebo něco, co dokáže na základě přesné znalosti stavu věcí řídit běh světa. Jisté je, že Bůh je z tohoto řízení úplně vyšachován. Prostě není. Proč také? Věda s ním nepočítá. Prediktorem může být skupina jakýchsi »rosenkruciánů« nebo »iluminátorů«, ještě lépe tajně stále působících stále ještě existujících templářů. Ale i to je poněkud krkolomné vysvětlení. Ti, kteří nám tuto teorii vnucují, se nemohou zbavit jistého náboženského myšlení. Tedy, že něco existuje, co dává světu jistý řád, co ovlivňuje světové dění. Podle jedné z teorií, které také zaplavují internet, jde o Satana, opravdu Satana, jenž chce svět ovládnout. Pak tedy by musel existovat i nějaký Bůh, jemuž Satan je protiváhou.

Člověku se nechce ani podobným nesmyslům věřit. Slova »globální prediktor« objevující se v různých souvislostech však nemají jiný cíl, než nás odvést od největších problémů dneška. Smířit se s nimi, protože stejně, jako tomu bývalo ve středověku, kdy nevěřit v Boha bylo smrtelným hříchem, vše bylo předem dáno a záviselo na Bohu, zda se bude vyvíjet tím nebo oním směrem, a tudíž člověk měl jen pasivně čekat, jak to či ono dopadne. I když to pochopitelně bylo jinak. To ovšem vyhovovalo církvím, především té katolické, ale bylo tomu tak ve všech náboženstvích.

Nová doba si žádá nové pohádky. A najednou tu máme »globálního prediktora«. Že by jedinec, navíc smrtelný, mohl se jím stát, je nesmysl. I když se o »světamoc« v dějinách pokoušeli mnozí. Alexandr Veliký, Caesar, Karel Veliký, španělský Filip, Napoleon, Hitler, američtí prezidenti současnosti apod. Ani války jim úplné vítězství nepřinesly. Dokonce se jim nepodařilo svět ovládnout ani prostřednictvím idejí.

O tom, že jistí lidé se pokoušejí ovládnout svět, nepochybujme. Globální kapitál to potřebuje. Proto různé ty Rotary cluby, Bilderbergy, proto Wall Streety, které se snaží ovládnout politicky, hospodářsky a potažmo i vojensky svět. A jejich prodloužené ruce, například zmínění američtí prezidenti, se pokoušejí podle pokynů těchto skupin plnit zadání. A za nimi v pozadí hýbajícími drátky jsou Rothschildové, Sorosové, Waltonové, Agnelliové, Rockefellerové ad. Mocný kapitál! To jsou praví »globální prediktoři«, zatím neovládající ovšem celý svět. Nepochybujme však o tom, že - pokud by se to ukázalo jako schůdná cesta, by se nebáli třeba půlku světa zničit. Jen aby jejich zisky byly co největší. Jak naznačil Marx, kapitál pro padesátiprocentní zisk je schopen udělat mnohé, pro dvousetprocentní zisk se nebojí žádného zločinu.

Jiří VÁBR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 46 hlasů.

Jiří VÁBR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama