ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay.com

Jazzmani se vrhli na Nedvěda, předělali »kotlíkářské hymny«

Znalost písní Jana Nedvěda je u táborových ohňů samozřejmostí, nyní si jejich melodie připomenou také milovníci jazzu. Osm Nedvědových skladeb totiž na nové album svého kvarteta nahrál uznávaný brněnský kytarista Vilém Spilka. Desku nazvanou Podvod pokřtí 12. listopadu v Praze, o den později v Brně na Šelepce.

Písně jako Stánky, Na kameni kámen a Ptáčata dostaly nové instrumentální aranže. Některé jsou poznat více, jiné méně. »Celková idea je vzít kvalitní materiál a přetvořit jej po svém, což je v jazzu běžná praxe,« řekl Spilka.

Jeho kolegové se k myšlence předělat »kotlíkářské hymny« zprvu stavěli s rezervou. Nakonec podle Spilky uznali, že to má smysl a že Nedvědovy skladby si o nové aranže přímo říkají.

»Písničky v tomto formátu dobře fungují. Mají dobrý základ, když si člověk odmyslí třeba ne úplně zásadní texty,« uvedl Spilka, jehož plán odsouhlasil i sedmdesátiletý folkový písničkář Nedvěd.

Idea vznikla v roce 2013, deska se rodila dva roky. Muzikanti se do studia vraceli víckrát s časovým odstupem, což v nynějším nahrávacím průmyslu není příliš běžné.

CD vydává label Indies Happy Trails. Jako vizuální doprovod vznikla série černobílých fotografií kapely v zálesáckém duchu. Pořídil je brněnský fotograf Roman Franc.

(red)

 

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 6 hlasů.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.