Reklama
Akce týdne

Vítězi Slavíka Banga a Pazderková

Myslíte si, když čtete titulek »Vítězi Slavíka Banga a Pazderková«, že se autor zbláznil? Ne, ani docela. O tom, kdo si zase odnese zlaté slavíky v anketě Český slavík Mattoni, je totiž v naší konzervativní České republice předem jasno celý rok dopředu. Gott, Bílá a Kabát. A v kategorii Slavíci bez hranic na Slovensku zdaleka ne nejpopulárnější sestava No Name. I když... Kabát letos neonacisty z Ortelu porazil jen o 2720 bodů, takže vtipkování dvakrát stříbrného Tomáše Ortela s umrlčí lebkou na košili, že mezi zpěváky za rok může při dalším postupu o jednu příčku doputovat až ke zlatu (tam ho ale naštěstí absolutní slavík Karel rozsekal o více než 20 000 bodů), není až tak nereálné právě v kategorii kapel!

Ano, kdyby mi někdo ještě před letošním galavečerem v Hudebním divadle Karlín řekl, že budu rád za vítězství Karla Gotta, asi bych se mu vysmál. Už dávno totiž razím názor, že Gott si své další a další triumfy jen z podstaty (nebo za odměnu, že zvítězil nad zákeřnou chorobou) nezaslouží. Je u nás totiž minimálně několik desítek dnes už lepších zpěváků, kteří někdejšího »boha« kvalitativně strčí do kapsy. Mohu jmenovat alespoň několik z nich - Fantoma opery Radima Schwaba (letos ovšem až 51.), Bohuše Matuše (55.), dvojnásobného (i aktuálního) držitele Divadelní ceny Thálie Jana Kříže (81.), vítěze druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas Jana Cinu (87.) či nejznámějšího Javerta (a rovněž skvělého Jeana Valjeana) z Bídníků Josefa Štágra (který se vůbec neumístil, tj. nezískal ani potřebných 50 bodů, což představuje všehovšudy 17 hlasujících Čechů za tři body, nebo jen devět hlasujících, pokud využijí práva z jedné SIMkarty poslat maximálně možné dva hlasy). A takových, kteří se nedostali ani do pořadí - nutného pro to, aby jejich jméno figurovalo ve výběru zpěváků (či zpěvaček a skupin) při internetovém hlasování v dalším ročníku - je u nás daleko více. Prostě nemají tu potřebu obvolat rodinné příslušníky a pár nejbližších známých, což by jim k umístění s přehledem stačilo. Škoda - vždyť jak jinak se o nich pak má národ dozvědět? Že tu jsou a že umí (někteří z nich) dnes už lépe i než Gott či Bílá! Zkuste si vygooglit jména jako Petr Dopita, Jaromír Holub, Jaromír Adamec, Petr Ryšavý, mezi dámami pak Karolina Gudasová, Michaela Nosková, Elin Špidlová, a uslyšíte sami.

Ale přece/právě proto díky bohu letos za toho Gotta. Představa, že by jinak dosud nejprestižnější anketu v zemi (z hlediska počtu hlasujících) vyhrál stříbrný »nácek« Tomáš Ortel, je přímo děsivá! Vůbec se nedivím Objevu roku, písničkáři Pekařovi, že při své děkovné řeči mluvil o tom, »že by tu (na galavečeru v HDK) někteří neměli být«. Ani Radku Bangovi, frontmanovi kapely Gipsy.cz, resp. Ivě Pazderkové (zpěvačce z Tváře 1, porotkyni a poradkyni z Tváře 2), že se při »ortelovštině« sebrali a ze sálu v karlínském svatostánku odešli (což ovšem TV Nova pro jistotu nezabrala). Právě proto právě jim podle našeho názoru patří titul vítězů onoho večera. I když se jinak vedle již tradičních jmenovaných měli radovat hlavně Ben Cristovao (jenž si xenofobního fašistického nádechu také mediálně povšiml), Michal David a PORTY (vítězové kategorií Nejstreamovanější česká skladba, Nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls a Hvězda internetu). Letos však byl nejdůležitější právě ten postoj...

Roman JANOUCH

FOTO - Martin J. POLÁK (2)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.9, celkem 64 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.