Zpívání mají asi více rády dívky

Jedno listopadové nedělní odpoledne se rozezvučela Stará střelnice v Hranicích. Konala se zde pěvecká soutěž Pop nota 2016. Mohly se jí účastnit děti ve věku od šesti do 18 let.

Mladí zpěváci a mladé zpěvačky si měli zvolit jednu populární píseň, kterou se prezentovali před publikem i porotou. Organizátorem byla ZŠ a MŠ Hranice, Hranice IV – Drahouše. Hudebním doprovodem pověřili pořadatelé Radka Kňuru.

Ve věkové kategorii 1. až 3. třída zvítězila Eliška Plačková (Skalička), v kategorii 4. až 6. třída Jolanka Minaříková (Skalička), v kategorii 7. až 9. třída Kateřina Kapková (Šternberk) a v nejvyšší kategorii středoškolské mládeže zvítězila Anna Sedláčková (Olomouc). Cenu poroty získala v tvrdé konkurenci dvanáctiletá Nela Třetinová (na snímku) z Valašského Meziříčí. Gratulujeme!

Velkým přínosem soutěže byla skutečnost, že většina zpěváků a zpěvaček dala přednost českým písním. »Domnívám se, že některým zpěvákům, a zpěvačkám zvláště - protože zvítězily samé dívky - předvedené výkony pomohou v pokračování pěvecké kariéry,« uvedl Zdeněk Vejpustek ze Vsetína, který nás o akci zpravil. »Opravdu příjemně prožité odpoledne. Pořadatelům patří hluboká poklona za nápad i organizační zabezpečení společenské akce,« řekl našemu listu.

(za)

FOTO – archiv Z. VEJPUSTKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 9 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.