FOTO - archiv

Pošta prý zastrašuje odboráře

Celkový počet stávkujících za vyšší mzdy na České poště vzrostl ve čtvrtek odpoledne na více než 700 z ranních 250.

Uvedl to místopředseda stávkového výboru Filip Janovský. Údaj je zhruba desetkrát vyšší než počet lidí, kteří se jako stávkující nahlásili svým vedoucím na pracovišti. Stávkovali hlavně pracovníci v třídírnách v pražských Malešicích, Brně, Ústí nad Labem a Olomouci, poboček se protest nedotkl.

Odboráři ve středu večer evidovali přes 600 lidí, kteří jim potvrdili, že se ke stávce připojí. Protest měl trvat celý den do půlnoci a přesouvat se z jednoho pracoviště na druhé. Na každém by mělo zastavení práce trvat zhruba hodinu. Podle Janovského se měl konat ještě tichý protest, kdy zaměstnanci zůstanou v práci a jen vyvěsí transparenty, nebo se označí, že stávkují.

Zpravodajský web Českého rozhlasu uvedl, že podle některých odborářů Česká pošta zaměstnance zastrašovala a varovala například před finančními dopady jejich zapojení do stávky. Odboráři podle Janovského evidují několik set stížností na zastrašování. Na jejich základě chtějí podat na vedení podniku trestní oznámení.

Mluvčí společnosti Matyáš Vitík to odmítl. »Vedení České pošty určitě své zaměstnance nevydíralo, nezastrašovalo je. V současné době vyhodnocujeme škody, můžu říct, že se to týká jednotek milionů korun denně,« dodal.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


josefko
2016-12-23 11:26
Když za pravicové vlády zakotvili novelou zákona, že při stávce
musí stávkující být zaštítěni odbory a společně musí předat
vedení jmenný seznam stávkujících tak co chceme. Jinak jsou stávky
nezákonné. Tehdy odbory ani necekly. I v tom kapitalismu na západ od
nás toto neexistuje.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.