Vznikla databáze odborníků a odbornic na gender

Genderová expertní komora ČR, z. s., (GEK ČR), která sdružuje odbornice a odborníky v oblasti rovnosti žen a mužů, veřejně zpřístupnila databázi profilů svých členek a členů. Databáze slouží k tomu, aby si kdokoli, kdo potřebuje služby či poradenství v oblasti genderové problematiky, mohl vyhledat a kontaktovat tu nejvhodnější osobu. V databázi je možné vyhledávat nejen podle klíčových slov, ale také dle oblastí specializace nebo regionální působnosti jednotlivých odborníků a odbornic.

Webové stránky Genderové expertní komory ČR

Vznik databáze GEK ČR byl jedním z dlouhodobých cílů této organizace. Databáze slouží k tomu, aby například osoby, které mají v rámci své organizace či firmy na starosti genderovou agendu nebo potřebují pomoci s jakýmkoli úkolem týkajícím se rovnosti žen a mužů, měly možnost vyhledat a kontaktovat nejvhodnější expertku nebo experta. Databáze je zároveň prostředkem, jak upozornit na fakt, že odbornost v genderové problematice musí být brána stejně vážně jako odbornost v kterékoli jiné oblasti a že je důležité dbát na dostatečnou kvalifikaci expertek a expertů i v oblasti rovnosti žen a mužů.

»Nezbytnou podmínkou prosazování rovnosti žen a mužů je zapojení expertek a expertů. Jednoduše lidí, kteří se v této oblasti orientují a mají v ní praxi. Nová databáze tak umožní firmám, veřejné správě, médiím i dalším aktérům jednoduchou a bezplatnou možnost, jak vyhledat tu správnou osobu,« řekla předsedkyně GEK ČR Veronika Šprincová k založení databáze.

Databáze prozatím obsahuje více než 50 profilů. Další profily odbornic a odborníků budou však přibývat, protože GEK ČR má dnes více než 120 členek a členů a její členská základna se neustále rozšiřuje. »V databázi je možné vyhledávat nejen podle klíčových slov, ale také dle specializací, kterým se jednotlivé členky a členové věnují, dle typu členství nebo podle regionální působnosti. Pokud tedy budu například zaměstnankyně HR oddělení brněnské firmy, která pátrá po vhodné osobě pro provedení genderového auditu, mohu skrze databázi najít a kontaktovat pro mě tu nejvhodnější osobu,« uvedla Nina Fárová, tajemnice GEK ČR. Databáze je dostupná na internetových stránkách komory http://gekcr.cz/databaze-expertu-a-expertek/.

GEK ČR garantuje vysokou odbornost všech osob v databázi, jelikož všechny členky a všichni členové byli posuzováni a přijati na základě náročných kvalifikačních kritérií.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 7 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


polygun
2016-12-28 08:33
Jen dodávám: stačí zadat do vyhledávače jméno paní Šprincové a
hned na prvním místě vidíme její profesní profil. No a její práce
zahrnuje také školení a facilitace pracovních setkání pro političky
(mj. skupina ze střední Evropy a Pobaltí); politické strany: ČSSD (i
vedoucí představitelé – Jiří Dienstbier, Vladimír Špidla), Stranu
zelených (vč. vedení strany – místopředsedkyně Pavla Brady a Eva
Tylová) a KSČM (vč. vedení strany – Miloslava Vostrá, Jiří
Dolejš); starosty a starostky z různých krajů ČR; zaměstnavatele na
Mostecku.. A hned je jasno.
polygun
2016-12-28 08:28
ještě zbývá dodat, že ti darmožrouti v GEK ČR (a jinde) budou
natahovat dlaně a snažit se utrhnout ze společných peněz co nejvíce
pro sebe. A kdo to nakonec zaplatí? Ta prodavačka v marketu ze svých
daní, ten traktorista na poli i svařeč se soustružnicí ve fabrice. Ten
kdo něco kalého dělá, nemá čas dumat, kde vydělá..
e173rb
2016-12-27 19:38
Před lety bych takovéto články považoval za apríl. Teď už jen se
zájmem sleduji, kam až může hniloba organizačních struktur
euroatlantické "civilizace" dopotácet se, než hostitele
udolá.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.