Výletníci a výletnice v areálu lednického zámku

Jsou aktivní a město je podporuje

Levicové kluby žen Praha, z. s., klub Prostějov, děkuje Statutárnímu městu Prostějovu za finanční podporu své činnosti v roce 2016. Práce našeho klubu směřuje k obohacení života seniorů a seniorek, zejména vyvedením z jejich osamělosti.

Vedle přednášek a besed z oblasti zdravého života seniorů, jejich bezpečnosti, finanční gramotnosti, gastronomie, výletů do přírody, návštěvy botanické zahrady v Prostějově, pěstování bonsají a dalších aktivit mohl klub zpestřit zájmy seniorů a seniorek i v oblasti kulturně historické. Uskutečnili jsme totiž také návštěvu Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem, nově zrekonstruovaného zámeckého areálu včetně krásného přírodního parku a všech dalších atrakcí, které zámek nabízí.

Další významnou akcí se stala geologická návštěva Geoparku a rosária v Olomouci s odborným výkladem a vycházkou Bezručovými sady. Velký zájem byl o růže, jejich pěstování a krásu. V odpoledních hodinách pokračovala prohlídka historického objektu Klášterního Hradiska, nádherného barokního komplexu, který v roce 1995 vyhlásila vláda ČR národní kulturní památkou.

Rozloučení s létem klub připravil na autobusovém zájezdu do Lednice na Moravě. Navštívili jsme zámek, minaret, skleník a prošli se překrásnou přírodou v zámeckém parku včetně jízdy lodičkou nebo koňským povozem. Historie zámku byla velmi poučná a účastníky a účastnicemi hodnocena více než nadšeně. Na všech akcích bylo zajištěno i dobré občerstvení, které si každý hradil z vlastních prostředků.

Na návštěvy zmíněných historických památek jsme využili finanční příspěvek Statutárního města Prostějova, za což ještě jednou děkuje celý klub i všichni účastníci velmi hodnotných akcí.

Motto našeho klubu je »Máme chuť něco dělat a baví nás to«.

Jménem Levicového klubu žen Prostějov Eva SLÁMOVÁ

FOTO – archiv LKŽ Prostějov


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 10 hlasů.

Eva SLÁMOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


klmach
2017-01-07 09:39
Děvčata at je vás hodně volby se blíží .
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.