Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Příběhy dětí ve válkách v Památníku Lidice

Památník Lidice, jak dokládáme opakovaně, žije doslova 365 dní v roce. Hned v úvodu nového roku 2017 připravila tato příspěvková organizace ministerstva kultury ve spolupráci s dalšími partnery dvě zajímavé výstavy. Jedna z nich se jmenuje Děti ve válce.

Dětský fond OSN UNICEF a Památník Lidice zvou již 4. ledna na výstavu Děti ve válce, která se bude konat ve výstavní síni Pod Tribunou. Výstava potrvá do konce března. Otevřeno bude v lednu a únoru 9-16 hodin, v březnu do 17 hodin. Vstup zdarma.

Podle odhadů UNICEF žije právě teď v oblastech bojů 230 milionů dětí. Tyto děti jsou denně bombardovány během spánku, ve školách, jsou unášeny, sexuálně zneužívány, vyháněny z domovů nebo jsou nuceny bojovat jako dětští vojáci. Mnohé z nich byly svědky trápení a umírání svých nejbližších. Smrt a strach se staly součástí jejich každodenního života. Zažily věci, které by neměl vidět dospělý, natož malé dítě…

Již 69 let je posláním UNICEF pomáhat dětem všude tam, kde je jejich situace nejtíživější. Navzdory osobním rizikům proto pracovníci UNICEF v terénu neúnavně pracují na tom, aby dětem v oblastech postižených ozbrojenými konflikty poskytli to, co potřebují k přežití: pitnou vodu, výživnou stravu, bezpečné přístřeší, léky a prostředky pro ošetření zranění, ale také vzdělání.

»Rádi bychom se s vámi prostřednictvím fotografií podělili o příběhy konkrétních dětí, které v různých částech světa platí příliš vysokou cenu za rozhodnutí, která nemohou nijak ovlivnit,« uvádí se v materiálech k této výstavě.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 8 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama