ILUSTRAČNÍ FOTO - archiv

Růst minimální mzdy pomůže všem

Lednový růst minimální mzdy se pravděpodobně nedotkne velkého počtu českých firem. Firmy, které však budou muset minimální mzdu zvýšit, zdraží své výrobky či služby, propouštění však nechystají. Většina podniků se nyní potýká spíš s nedostatkem vhodných zaměstnanců.

Česká republika má pátou nejnižší minimální mzdu v Evropské unii - nižší mají jen v Maďarsku, Litvě, Rumunsku a Bulharsku. Od začátku roku vzroste v ČR z rozhodnutí vlády minimální mzda o deset procent na 11 tisíc korun. Polepšit by si tak v celé ČR mělo zhruba 3,2 procenta zaměstnanců, kteří dostanou měsíčně o 1100 korun víc. Pro většinu podniků to ovšem znamená přidat nejen těm, kdo jsou na minimální mzdě, ale odpovídajícím způsobem zvýšit mzdy i dalším zaměstnancům, aby byl zachován odstup v odměňování.

»KSČM podporuje zvýšení minimální mzdy a její vyrovnávání s rozvinutým světem, které bylo slíbeno už před 27 lety,« reagoval pro náš list místopředseda sněmovního sociálního výboru, stínový ministr práce KSČM Miroslav Opálka. V podnikatelském sektoru by podle něj problém neměl být. Pokud některé firmy, zejména ty zahraniční, říkají, že na to nemají, je podle poslance třeba, aby si upravily ceny subdodávek mezi sebou, tzv. vnitropodnikové ceny, aby je »matky« nevysávaly. Nicméně přiznává, že problém bude v nepodnikatelském sektoru, tj. v sociálních službách. Jde o neziskové organizace, které jsou závislé na dotacích a grantech, a o podnikatele, zaměstnavatele zdravotně postižených, kteří vysoutěžili různé služby pro státní a veřejný sektor jako jsou hlídací a úklidové služby. »Ti mají dlouhodobý nebo několikaletý kontrakt, který je vázán na původní cenu. Tam by se měly organizace chovat zodpovědněji a valorizovat dané smlouvy,« zdůraznil Opálka.

S růstem minimální mzdy výrazně vzroste i zaručená mzda. Ta garantuje nejnižší možný příjem, který musí zaměstnanci určitých profesí za svou práci dostat. »Nejde jen o zvýšení minimální mzdy, ale i tarifních mezd. Minimální mzda zvyšuje vlastně všechny mzdy, takže není podstatné, kolika lidí se zvýšení minimální mzdy bezprostředně týká, ale to opatření by mělo vlastně pomoci všem,« prohlásil Opálka.

Některé podniky budou muset zdražit výrobky

Zvýšení nákladovosti v důsledku růstu minimální mzdy se přímo projeví jen v určitých oborech nebo menších firmách, uvedla Jitka Hejduková ze Svazu průmyslu a dopravy. Například u bezpečnostních služeb, ve kterých mzdové náklady tvoří až 90 % veškerých nákladů na poskytování služby a jde o práci s nižší kvalifikací. Dále pak navýšení nákladů v důsledku zvýšení minimální mzdy pocítí podnikatelé v obchodu a službách, např. menší obchody na vesnicích. »Propouštění v důsledku navýšení minimální mzdy nečekáme. Za Svaz průmyslu a dopravy chceme zvyšovat minimální mzdu. Jsme pro její fixaci na průměrnou mzdu podle jasných a předem dlouhodobě známých pravidel,« dodala.

Zvýšení minimální mzdy sice nebude mít na většinu firem vliv, protože ji tam pobírá minimum zaměstnanců, některé firmy v Libereckém kraji však donutí ke zdražení. Aby pokryl zvýšené náklady na mzdy, bude muset zdražit své výrobky tradiční výrobce vánočních ozdob z foukaných skleněných perlí Rautis v Poniklé na Semilsku. Rodinný podnik zaměstnává asi 20 lidí, přesto bude zvýšení mezd znamenat, že v příštím roce vyplatí na mzdách a odvodech o půl milionu až o milion víc. Zdražení produkce zhruba o 1,5 až 2 % zejména kvůli zvýšení mezd plánuje i výrobce dřevěných hraček Detoa Albrechtice. Firma zaměstnává kolem 140 lidí a ročně uskuteční zakázky za 80 milionů Kč. »Na minimální mzdě máme jen kolem osmi lidí, budeme ale muset přidat i ostatním, abychom zachovali odstup mezi platovými třídami,« uvedl majitel firmy Jaroslav Zeman. Odhadl, že na mzdách bude muset Detoa příští rok kvůli zvýšení minimální mzdy vyplatit nejméně milion navíc.

Porcelánky musejí hledat úspory

Na Karlovarsku zasáhne zvýšení minimální mzdy hlavně firmy, které zaměstnávají lidi s nízkým vzděláním, např. porcelánky. Firmy, které mají vyšší rozpětí mezd, ale budou muset snížit motivační části mezd. Pro porcelánku Thun 1794 to bude znamenat nárůst nákladů na mzdy o více než pět milionů korun ročně, řekl ředitel společnosti Vlastimil Argman. »Ceny moc zvedat kvůli konkurenci nemůžeme, takže musíme hledat úspory uvnitř,« dodal. »Nejnižší platy ve výrobě jsme museli zvednout už od října o 20 %, abychom dokázali vůbec sehnat lidi,« poznamenal jednatel prádelenské společnosti Chrištof Jan Chrištof mladší. Také podle něj má zvýšení minimální mzdy spíše obecný dopad na podniky v tom, že musejí zvyšovat mzdy, aby byly konkurenceschopné.

Růst minimální mzdy přinese komplikace i výrobním družstvům, která zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, třeba zlínskému družstvu Integra založenému už v roce 1956, které zaměstnává přes 200 lidí, z toho 75 % se zdravotním postižením. »Chystáme se na to asi půl roku, ale bude to těžké,« řekl předseda družstva Jiří Nesvadba.

(ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 14 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.