Poldovákům se zase zpožďují výplaty

Listopadové výplaty by zaměstnanci Poldi, kterých je zhruba 200, měli mít v půli ledna, zpoždění měly i ty říjnové.

Tento týden se mají v podniku rozjet další provozy, řekl včera personální ředitel Antonín Čimera. Uvedl, že pozdě platí odběratelé, zakázek je podle něho dost. Zbytek říjnových výplat dostali zaměstnanci na konci loňského roku, před Vánoci dostali jen část mzdy.

»Považuji to za nekalou praxi. Jestliže zaměstnavatel má zakázky, chce rozšiřovat výrobu a přitom se vymlouvá, že není solventní, protože mu neplatí odběratelé, měl by být směřován podnět na úřad práce,« řekl včera Haló novinám poslanec Stanislav Grospič (KSČM), předseda Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska. »V Poldovce to není nový problém. Dělo se to i dříve. Je-li mu zadržena mzda za předchozí měsíc, má zaměstnanec právo sám okamžitě rozvázat pracovní poměr. Odborová organizace by také mohla podat žaloby na zaměstnavatele pro neoprávněné zadržování mezd.«

Zaměstnanci nyní pracují v provozech dokončující výroby a tepelného zpracování. Kovárny a ocelárny měly provoz pozastavený kvůli opravám technologií, dnes mají začít vyrábět. V plánu je také rozšíření provozu ocelárny na tři směny, což znamená nabírání zhruba dvou desítek lidí. O dalším vývoji se bude podle personálního ředitele rozhodovat v následujících dnech.

Společnost se od předloňska potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Podnik později prošel reorganizací. Nový investor, kterého zastupuje italský jednatel Adriano Zambon, řídí Poldi od loňského jara. Podle obchodního rejstříku patří společnost skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 10 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.